Junior ABAP Developer

Eastsoft

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltare software in concordanta cu specificatiile tehnice.

CERINTE

Cerinte obligatorii:

- cunostinte temeinice de algoritmi, structuri de date, OOP
- cunostinte de limba engleza
- experienta de minim 6 luni intr-o companie de dezvoltare software
- cunostinte economice de baza

Cerinte optionale:

- Cunoasterea limbii germane
- experienta in lucrul cu sisteme ERP

BENEFICII OFERITE

- Orar flexibil
- Traininguri sustinute de programatori experimentati
- Pachet salarial atractiv
- Mediu de lucru excelent, alaturi de o echipa tanara, in cadrul unei companii in plina ascensiune
- Posibilitatea de a avansa rapid pe plan profesional

EastSoft a luat nastere in urma fuzionarii unor companii cu experienta pe piata de software din Romania, din dorinta de a oferi un pachet de servicii software complet clientilor nostri. Solutiile propuse de noi asigura organizatiilor un avantaj competitional imediat, prin cresterea nivelului de integrare a aplicatiilor software si prin eficientizarea proceselor de afaceri.

Suntem orientati catre crearea de solutii noi si inovative folosind SOA, noul standard pentru arhitecturi IT deschise si flexibile, ajutand astfel clientii nostri sa isi creasca atat productivitatea cat si valoarea companiilor lor.
Livram servicii web cu un inalt grad de integrare, pe care clientii nostri le pot folosi la implementarea de procese de afaceri de tip "end-to-end".
Avem avantajul unei experiente internationale in tari precum SUA si Germania, unde am derulat proiecte full-lifecycle si vrem sa aducem pe piata romaneasca standardele de servicii IT din aceste tari.