JRS Romania angajeaza administrator

Serviciul Iezuitilor pentru Refugiati din Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul se adreseaza in principal unui absolvent al unei facultati cu profil economic, cu dorinta de a se dezvolta profesional intr-un domeniu nou, care respecta echipa si ofera suport in realizarea sarcinilor acesteia. Se cer minimum 2 ani de experienta intr-un domeniu relevant.

- raspunde de tinerea corecta si la zi a evidentei primare privind activitatile de incasari si plati prin casierie
- intocmeste corect si la zi chitantele pentru sumele incasate
- efectueaza platile curente cu furnizorii
- elibereaza numerar din caserie in vederea efectuarii platilor
- executa alte sarcini specifice casierului
- este responsabil de resursele materiale, spatiile de lucru si echipamente, cladirile organizatiei
- sprijina coordonatorii de proiecte in vederea planificarii bugetelor, intocmirii rapoartelor financiare
- sprijina contabilul in managmentul resurselor umane
- responsabil de managementul administrativ al cladirilor JRS Romania si al oricaror altor locatii de lucru ale organizatiei

CERINTE

- cunoasterea limbii engleze este obligatorie, atat scris cat si conversational
- o foarte buna cunoastere a pachetului Office
- foarte bune abilitati de comunicare, relationare, coordonare si lucru in echipa
- disponibilitate pentru deplasari, adaptabilitate si flexibilitate
- persoana dinamica si cu initiativa
- capacitatea de a prioritiza sarcinile, de a rezolva sarcini multiple si/sau complexe
- operare cu informatii confidentiale
- permis de conducere

Asteptam C.V.-ul insotit de scrisoarea de intentie la adresa de e-mail jrsromania@gmail.com pana la data de 8 februarie 2011. Numai persoanele selectate vor fi contactate telefonic in vederea participarii la interviu.
Angajatul va avea posibilitatea de a lucra cu o echipa competenta si daruita, in cadrul organizatiei noastre punandu-se accent pe dezvoltarea personala si profesionala.

DESCRIEREA FIRMEI

Misiunea JRS Romania
- insotirea celor dezradacinati.
- slujirea acestora.
- pledarea pentru cauza lor in fata autoritatilor si a societatii civile.
- beneficiari: refugiati, solicitanti de azil, straini ce beneficiaza de diferite forme de protectie umanitara.
SERVICII:
- ajutor material, social si spiritual.
- consiliere si informare.
- educatie non-formala.
- activitati recreative si sportive.
- asistenta materiala de urgenta (hrana, imbracaminte, medicamente) etc.