Jr Statistician/ Jr. Specialist Esantionare - Ref Code SE

Ipsos Interactive Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

- obtinerea esantioanelor reprezentativ pentru fiecare studiu on-line si off-line;
- utilizarea eficienta a software-ului pentru esantionare;
- asigurarea calitatii fiecarui esantion reprezentativ; sugerarea de solutii alternative pentru obtinerea celui mai bun esantion reprezentativ disponibil;
- crearea de fisiere imbricate care sa poata fi utilizate in software-ul pentru e¿antionare;
- calcularea esantionului reprezentativ al panelului in fiecare luna;
- verificarea cotelor calculate si oferirea unor sfaturi in privinta calitatii cotelor;
- verificarea rapoartelor esantioanelor pentru a garanta calitatea acestuia;
- exportarea fisierelor cuprinzand toate variabilele necesare procesarii datelor si modalitatilor de contact (posta/Email/telefon), in functie de tipul studiului.

Candidatii care vor trece de evaluari vor fi angajati full-time de catre companie.

CERINTE

- persoana pasionata de lucrul cu baze de date,
- abilitati de lucru cu termene stranse,
- flexibila, organizata si responsabila,
- orientata spre solutii si rezultate de calitate,
- capabila sa lucreze in echipa, dar si individual, cu atitudine pozitiva,
- independenta si cu autonomie decizionala;
- bune cunostinte de limba engleza;
- cunostinte de baze de date : MS Access, SQL, Excel ;
- Studii universitare in Statistica, Sociologie si/sau Matematica, Cibernetica; Marketing

BENEFICII OFERITE

Daca oferta noastra raspunde asteptarilor tale, daca te potrivesti cu profilul cautat de noi si doresti sa te alaturi unei companii multinationale in plina expansiune, asteptam CV-ul tau si o scrisoare de intentie prin care sa motivezi alegerea facuta si sa ne convingi de capacitatile tale la adresa: jobs@ipsos-interactive.com sau prin fax la 021 - 312.76.44.
Nu uita sa specifici in subiectul mesajului: ref code SE
Doar candidatii eligibili vor fi contactati!
Pentru mai multe informatii, vizitati pagina noastra de cariere, www.ipsos-interactive.com.

Aplicatia dvs. pentru acest post va ramane strict confidentiala. IIS se obliga sa respecte si sa protejeze informatiile primite, prin nedifuzarea acestora catre terti si utilizarea lor strict in scopul declarat de recrutare si selectie.

Ipsos Interactive Services (IIS) este cea mai mare companie de cercetare de piata online cu activitate din Romania. IIS face parte din Grupul Ipsos, numarul 3 mondial in domeniul cercetarii de piata prin chestionare si a fost infiintata in Romania in anul 2000.

IIS are in prezent o echipa de peste 600 de angajati in 6 tari, ce desfasora proiecte de cercetare online la nivel mondial. Portofoliul Ipsos Interactive Services cuprinde corporatii prestigioase din intreaga lume din domeniul bunurilor de larg consum, din IT, sanatate, media sau advertising care apeleaza la studii de piata online pentru a-si cunoaste mai bine clientii/consumatorii sau angajatii.

Ipsos Interactive Services este afiliata la organizatiile profesionale de cercetare de piata AIMRI, ESOMAR si EFAMRO si detine certificarea de calitate ISO 9001.

Aflati mai multe informatii despre noi vizitand www.ipsos-interactive.com!