Java Developer- important jucator pe piata IT din Romania

QLT.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Java: nivel avansat
- cunostinte SQL
- experienta in lucrul cu Netbeans
- cunostinte OOP: nivel avansat
- experienta in lucrul cu sockets, multi-threading, networking, user interface in Swing: nivel avansat
- Motivare, dorinta de a progresa
- Stil de programare curat, organizat, cu codul comentat
- Seriozitate
- Capacitate de lucru in echipa.
- Un mediu in care veti putea progresa profesional

CERINTE

- minim 3 ani experienta in dezvoltare software folosind Java
- experienta lucrului intr-un proiect de dimensiuni medii / mari constituie un avantaj
- cunostinte solide de OOP
- experienta in metodologii conexe constituie un avantaj (sisteme bugtraking / task management / subversioning)
- limba engleza la un nivel cel putin mediu (scris, vorbit)
- fire analitica

BENEFICII OFERITE

- salariul negociabil in functie de experienta.

Raporturile de afaceri promovate de noi implica acceptarea premisei ca singura modalitate de obtinere a succesului este aceea in care toate partile implicate castiga, iar acest succes nu se poate obtine dintr-o simpla joaca.
Valorile noastre sunt: Profesionalism, Inovatie, Calitate.

Consultantii si colaboratorii nostri au diferite specializari, precum: psihologie-sociologie, drept, managementul organizatiei, marketing si relatii internationale. Acestia sunt pregatiti sa initieze, sa deruleze si sa finalizeze orice tip de proiect: recrutare clasica, head-hunting, executive search in toate domeniile de activitate: FMCG, farmaceutic, constructii, domeniul tehnic, IT, turism/hoteluri, auto, media, publicitate, transport, servicii, productie, agricol, imobiliar, bancar etc.

Principala caracteristica care ne defineste ca profesionisti este usurinta de a identifica potentialul unui candidat si de a identifica capacitatea acestuia de a se integra in echipe si de a aduce plus valoare echipelor respective.