Java Developer for complex apps

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam o persoana cu experienta in dezvoltare aplicatii desktop folosind tehnologii Java.

Pachetul financiar este motivant, negociabil in functie de nivelul profesional.

Proiectul este un serviciu de back-up complex, contine algoritmi de back-up si scanare complecsi. Produse similar, dar mult mai simple sunt DropBox, Skydrive.

CERINTE

Minim 3 ani experienta in dezvoltare software folosind Java;
Experienta lucrului intr-un proiect de dimensiuni mari constituie avantaj;
Experienta in lucrul cu: networking, multi-threading, user interface(Swing sau JavaFX), JDBC, Java Security;
Cunostinte patterns de programare;
Experienta in metodologii conexe constituie un avantaj (sisteme bugtraking / task management / subversioning);
Limba engleza nivel bun/avansat (scris, vorbit).

Cunostinte SQL
Experienta in lucrul cu oricare din mediile de dezvoltare: NetBeans, Eclipse, IntelliJ IDEA- constituie avantaj;
Motivare, dorinta de a progresa;
Stil de programare curat, organizat, cu codul comentat;
Capacitate de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant (se va negocia in functie de nivelul profesional).

Detalii: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.