Java developer

eSolutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

Aceasta pozitie implica dezvoltarea de produse software, cu toate etapele sale: analiza specificatiilor client, design, arhitectura, implementarea si testarea solutiei tehnice.

CERINTE

Cautam un developer Java cu experienta (2-5 ani de experienta in IT- programare).

Un framework MVC Java precum : Spring MVC, Spring portlet MVC, Struts 2 sau 1, WebWork
Cel putin un framework/tehnologie pentru DI : preferabil Spring, dar si Guice, EJB 3
O solutie ORM Java precum: Hibernate, EclipseLink sau standardul JPA
SQL si baze de date relationale precum: Oracle, PostgreSQL, MySql, MS SQL Server
Tehnologii front-end : JavaScript, jQuery, CSS, etc.
Motor de raportare precum : Jasper Reports
IDE-uri profesionale : Eclipse, IntelliJ, Netbeans, etc.
Unul sau mai multe sisteme de control al versiunii : Subversion, Git, CVS
Apache Tomcat sau alt servlet container
REST sau alte standarde de web service

Reprezinta un plus cunoasterea:

Sisteme de stocare ierarhica precum JCR (Apache Jackrabbit)
Amazon Web Services sau alte solutii cloud
Limbaje de scripting : Groovy, Perl,
Apache Web Server
Cunostinte minimale de administrare Linux
Web design
JSR168
bash scripting

BENEFICII OFERITE

Evident, un salariu. Competitiv. Avem credinta ca oamenii nostri trebuie sa fie bine platiti, daca vrem sa-i pastram.

Vei lucra intr-un mediu profesionist. Vei ajunge sa cunosti si sa intri in legatura cu greii industriei.

Desigur, un abonament business la o retea medicala.

eSolutions este strans legata de o mare companie germana, oferind sansa de a intra in contact cu o alta cultura si un alt mod de a face lucrurile.

Team building-urile noastre sunt mici, restranse si implica distractie la liber, fara constrangeri hei-rupiste de tip corporatist.

In cadrul companiei noastre vei putea observa direct impactul muncii tale la orice moment. Tu vei fi o parte importanta a echipei!

Aplica acum!

Alatura-te echipei noastre si descopera deosebirea. Iti va placea cu siguranta!

Referintele sunt mai mult decat binevenite, iar daca stii pe cineva care stie pe cineva posibil interesat, te rugam sa duci vestea mai departe.

www.esolutions.ro

Vedeti / recomandati si anuntul nostru pentru programatori IOS (iPhone)