IT Technical Recruiter

Euro Testing Software Solutions SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Desfasoara activitati specifice de recrutare si selectie de personal IT;
-Selecteaza CV-uri / profile de candidati prin canale specifice (site-uri de recrutare, retele de socializare);
-Sustine interviuri telefonice si la sediul companiei cu candidatii selectati;
-Intocmeste rapoarte la solicitarea managementului companiei.

CERINTE

-Absolvent de studii superioare;
-Minim 2 ani experienta in activitati de recrutare, din care minim un an in domeniul IT;
-Foarte bune cunostinte despre tehnologiile IT;
-Bune abilitati de comunicare verbala si interpersonala;
-Capacitatea de a lucra independent;
-Atitudine proactiva si capacitate de adaptare la cerintele provocatoare ale jobului;
-Engleza – nivel bun;
-Cunostinte foarte bune de MS Office.

BENEFICII OFERITE

-Perspectiva de dezvoltarea profesionala
-Mediu de lucru placut si profesional
-Pachet salarial atractiv (abonament servicii medicale, bonuri de masa).

Firma specializata in testare de aplicatii software (teste manuale si automate) si asigurarea calitatii conform standardelor internationale.