IT Manager - experienta implementare SAP

NEFERTITI Human Capital Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principale atributiuni, sarcini si responsabilităţi
 Raspunde de sistemul hardware IT al grupului.
 Raspunde de sistemul software al grupului.
 Decide alegerea furnizorilor de solutii IT a grupului.
 Raspunde de implementarea si dezvoltarea tuturor solutiilor software ale grupului.
 Asigura suport de decizie pentru Top Management pe aria sa de activitate.
 Responsabil de mentenanta sistemului IT al companiei - prevede punctele vulnerabile si actioneaza pentru depasirea lor inainte de producerea evenimentelor nedorite.
 Gaseste cele mai bune solutii de implementare software/ hardware, analizand cerintele si nevoile tuturor departamentelor implicate; traduce aceste necesitati in solutii software compatibile.
 Raspunde de intocmirea bugetului IT si incadrarea in acest buget.
 Responsabil cu comunicarea intre Companie si furnizorii de solutii software.
 Modeleaza sistemul informatic in functie de sistemele de lucru si obiectivele organizatiei.
 Sprijina echipa IT prin impartasirea cunostintelor si comunicare totala pe partea de solutii software.
 Raspunde de organizarea interna a functiilor IT, distribuie sarcinile alocate.
 Decide, intocmeste si controleaza aplicarea politicii IT in cadrul grupului.
 Asigura incadrarea in normele legale din punct de vedere a folosirii echipamentelor IT/ aplicatiile software folosite in cadrul grupului.
 Raspunde de securitatea datelor de business ale companiei.
 Coopteaza si alti angajati pentru implicarea in rezolvarea sarcinilor comune mai multor departamente.
 Intocmeste si raspunde de politica de backup si disaster-recovery a datelor informatice ale companiei.

CERINTE

Cerintele postului /Specificatiile postului:

- Calificari:

 Studii superioare de specialitate
 Carnet de conducere categoria B

- Experienta:

 Experienta in management IT de minim 5 ani, preferabil in companii mari
 Experienta anterioara implementare ERP

- Aptitudini, abilitati, competente:

 Limba engleza – nivel avansat atat scris cat si vorbit
 Cunostinte tehnice avansate – hardware, software, retele

- Competente generale
 Leadership
 Dezvoltare continua
 Lucru in echipa
 Comunicare
 Orientare catre rezultat
 Eficienta

- Competente specifice postului:
 Project management
 Foarte buna capacitate de analiza si sinteza
 Capacitate de organizare, coordonare si planificare
 Disponibilitate la program prelungit
 Capacitate de a lucra in conditii de stres

BENEFICII OFERITE

negociabile

NEFERTITI Human Capital Consulting iti garanteaza deplina confidentialitate a datelor trimise, lucreaza alaturi de tine la alegerea/schimbarea/consolidarea carierei, iti prezinta in timp real toate oportunitatile ivite in portofoliul sau, iti prezinta fiecare job in parte fara a ascunde nici un inconvenient legat de acesta. Trimite-ne CV-ul tau si lasa consultantii nostri sa lucreze pentru tine. Alaturi de Nefertiti Human Capital Consulting nu pierzi nimic (nici macar timp - te invitam la interviu doar dupa ce iti prezentam telefonic job-ul si ne asiguram ca esti interesat de el) dar primesti consultanta unor specialisti fara a face alt efort decat sa te prezinti la un interviu.

www.nefertiti-hcc.ro
www.nefertiti-hcc.eu

cv@nefertiti-hcc.ro