IT Helpdesk (lb. Germana)

Connections Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura suport telefonic utilizatorilor pentru urmatoarele domenii:
- sisteme IT (echipamente si periferice, instalare si configurare)
- administrare retea - nivel de baza
- instalare, configurare Windows / Linux
- instalare, configurare aplicatii generale Windows (ex: Outlook)
Realizeaza descrieri detaliate ale problemelor specifice intalnite.
Pastreaza relatia cu utilizatorii si specialistii IT.

CERINTE

Cunosti foarte bine limba germana? Si la nivel mediu limba engleza?
Relationezi amical si respectuos cu cei din jurul tau?

Ai cunostinte generale de IT? Ai instalat de cateva ori Windows? Ai configurat aplicatii?
Ai instalat echipamente periferice?

Vrei sa inveti mai multe? Si sa ai un salariu bun?

In cazul acesta, esti persoana pe care o cautam !

BENEFICII OFERITE

Un salariu bun, echipa tanara, experienta la nivel international !

CONNECTIONS CONSULT este compania de servicii IT, axata pe externalizarea activitatilor de tehnologia informatiei din cadrul organizatiilor mici si medii din diverse arii de business.