IT Expert

Raiffeisen Bank

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa in cadrul tuturor fazelor de proiect: analiza, design, testare, implementare medii test si productie, analize post implementare
- Asigura expertiza in proiectarea infrastructurilor, sistemelor hardware/software, sugereaza solutii , arhitecturi in cadrul fazelor de analiza si design aferente proiectelor
- Acorda asitenta/expertiza directiilor de business specializate in definirea, proiectarea si implementarea solutiilor IT
- Analizeaza, testeaza , intocmesc si livreaza procedurile operationale pe durata dezvoltarii proiectelor
- Concepe procedurile operationale de backup si restaurare, monitorizare si de remediere a situatiilor in cazul aparitiei unor defectiuni in functionarea sitemelor informatice
- Proiecteaza solutiile IT din punct de vedere al infrastructurii si al serviciilor operationale; asigura documentarea tehnica a solutiilor adoptate in cadrul implemetarii proiectelor
- Efectueaza analizele de impact, in cadrul procesului de Change Management, identificand riscurile si implicatiile asupra infrastructurii si a sistemelor informatice , fiind un factor decizional in implementarea schimbarilor
- Ofera cel mai inalt nivel de competenta in scopul diagnosticarii si rezolvarii problemelor survenite pe mediile de productie.

CERINTE

- Studii superioare profil IT - (Automatica, Electronica, Matematica Informatica, Cibernetica)
- 2 ani de experienta de lucru si administrare arhitecturi 3-tier si client/ server
- 2 ani experienta de lucru si administrare WBI – WebSphere Interchange Server, WebSphere Adapters, Websphere Portal 5, 6
- Cunostinte de operare sisteme tip UNIX (AIX, Linux) si AS400
- Cunostinte medii JAVA, SQL, PL/SQL
- Cunostinte medii baze de date Oracle 9i, 10g
- Cunostinte medii / avansate de limba engleza

DESCRIEREA FIRMEI

Raiffeisen Bank - un loc de munca excelent

Istoricul si traditia de 130 de ani a grupului RZB, resursele sale, orientarea catre calitate si satisfacerea nevoilor clientilor vor constitui un sprijin în afirmarea talentului tau si te vor ajuta sa-ti transpui visele în realitate. Iti oferim un loc de munca dinamic si provocator si întreg sprijinul necesar pentru a putea obtine rezultate foarte bune.
Alatura-te echipei noastre, pune-ti amprenta personalitatii si vei reusi !

Raiffeisen Bank Romania - Reusim impreuna!