IT Analist Suport Helpdesk - Perioada determinata

Eureko Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Răspunde la apelurile de suport şi înregistrează în sistemul de urmărire şi suport IT cererile de suport primite pe multiple căi.
Asignează problemele ce nu pot fi rezolvate grupului corespunzător de suport (nivelul 2 de suport).
Oferă răspunsuri la problemele utilizatorilor de calculatoare.
Instruieşte utilizatorii pentru a reduce probabilitatea unor probleme viitoare şi instruieşte noii utilizatori.
Diagnostichează şi rezolvă situaţii dificile sau ne-uzuale legate de IT.
Procesează diferite cereri primite de la utilizatori.
Instalează şi configurează staţiile de lucru respectând procedurile de instalare.
Ţine evidenţa echipamentelor IT (staţii, laptopuri, imprimante, scanere, alte accesorii IT, programe software, licenţe etc.)
Conlucrează cu contractorii şi furnizorii externi pentru întreţinerea sistemelor, reparaţii, garanţii şi post-garanţii.

CERINTE

Minim 2 ani de experienta in asigurarea de suport si asistenta utilizatori (IT HelpDesk) intr-un mediu organizational de complexitate medie-ridicata;
Experienta cu echipamente tip PC (desktop, laptop), alte echipamente IT (printer, scanner, PDA, multifunctionale).
Experienta cu sisteme de operare Windows XP/Vista/7 – minim 2 ani
Fluenţă cu Microsoft Office Suite (2003/2007), Outlook.
Cunoştinţe generale necesare diagnosticării tehnologiilor populare.
Engleza – nivel mediu, scris si vorbit.
Abilităţi analitice, atent la detalii, rezistent la stres, orientare catre clienti, flexibilitate, abilitati de lucru in echipa.
Absolvent facultate.

BENEFICII OFERITE

Contract pe perioada de 1 an, cu posibilitatea de prelungire.

Eureko Romania is part of Eureko Group (www.eureko.net), one of the largest financial groups in the Netherlands.
Our mission is to guarantee our clients protection, trust, transparency and a long-term partnership through our financial consultants? professionalism and best financial plans.
Through our wide range of financial services products: Pension, Health and Life Insurance, we constantly strive to provide our clients with reliable services and products.
Join Eureko Romania team and you will find out how you can move your career to the next level.