IT Administrator

UTI Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Exploateaz¿ ¿i administreaz¿ platformele de produc¿ie ale firmei
- Asigur¿ implementarea politicilor ¿i procedurilor IT existente la nivelul firmei

CERINTE

- Cunostinte avansate hardware calculatoare
- Cunostinte solide de sistem de operare Linux ( experienta cu distributia SuSE Linux constituie avantaj)
- Cunostinte sistem de operare Windows
- Experien¿¿ practic¿ semnificativ¿ minim 2 ani (administrator re¿ea, proiectare/implementare re¿ele, configurare dispozitive de re¿ea)
- Cunoa¿terea bun¿ a modelului ISO/OSI, a stivei de protocoale TCP/IP
- Experien¿¿ în administrare ¿i configurare echipamente de re¿ea: routere, switch-uri
- Experien¿¿ în administrarea ¿i configurarea serverelor de Web (IIS, Apache), Mail (Exchange, Postfix, Qmail)
- Experienta în utilizarea de aplica¿ii de administrare re¿ea/infrastructur¿
- Cunoa¿terea dispozitivelor de tip firewall ¿i a mecanismelor IDS/IPS.
- Cunoa¿terea protocolului SSL/TLS.
- Cuno¿tin¿e în implementarea de re¿ele virtuale private (VPN).
- Cuno¿tin¿e de Infrastructuri cu chei publice (PKI) constituie avantaj
- Experienta in implementare produse PKI constituie avantaj
- Abilitari de comunicare orala si in scris, lucru in echipa
- Superioare de informatica, automatica, electronica sau similare
- Limbi straine (nivel): engleza – bine

UTI este o companie de inalta tehnologie, oferind clientilor sai, dintr-o sursa unica, un larg portofoliu de servicii, care cuprinde toate etapele necesare: conceptia, implementarea si exploatarea.

Cu o echipa de peste 300 de specialisti, Divizia Tehnologia Informatiei si Comunicatii(IT&C) din cadrul grupului UTI este astazi intre primii trei integratori de sisteme informatice din Romania, unicul producator roman de solu¿ii PKI de securitate IT si de sisteme Tempest si primul dezvoltator roman de sistem inteligent de taxare automata.

Pentru mai multe detalii, accesati www.uti.ro.