iOS Developer

Active Soft SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Active Soft cauta programator iOS, pentru dezvoltarea si sustinerea (concept si design) de aplicatii mobile din cadrul proiectelor companiei.
Mai multe informatii despre proiecte pe site-ul activesoft.

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa aiba:
-Experienta profesionala 2 ani in programarea aplicatiilor mobile;
-Cunostinte solide de programare Objective C (XCode);
-Cunoştinţe avansate in folosirea iOS SDK, Cocoa Touch (iPhone, iPad, iPod) ;
-Notiuni solide de programare orientata pe obiect;
-Cunostinte de concurrent computing, sisteme de operare si design paterns;
-Cunoasterea diferentelor dintre fiecare versiune de iOS;
-Cunostinte solide in folosirea Xcode;
-Cunostinte de baze de date SQL (SQLite);
-Cunoştinţe de operare Mac OSX.

Constituie avantaj:
-Experienta de lucru cu alte framework-uri decat SDK-ul standard;
-Cunostinte medii sau avansate in Swift;
-Experienţa anterioară în dezvoltarea de aplicaţii iOS;
-Cunostinte de programare Java pentru dispozitive cu sistem de operare Android;
-Cunostinte HTML5, Javascript, CSS.

BENEFICII OFERITE

Beneficii Oferite:

-Beneficiile extrasalariale: tichete de masa, prime si cadouri de sarbatori, evenimente si cadouri pentru copii;
-Masaj de doua ori pe saptamana;
-Sala de fitness;
-Teambuilding-uri periodice;
-Oportunitati de dezvoltare profesionala;
-Mediu de lucru prietenos, colegi isteti, talentati si veseli.

Active SOFT este una dintre cele mai mari companii web din Romania, cu o bogata istorie (14 ani) in dezvoltarea si sustinerea de aplicatii web si mobile.
Peste 100 de angajati si colaboratori se dedica zilnic viziunii noastre, pentru a oferi vizitatorilor online informatii, servicii si recomandari de calitate.
Dintre proiectele noastre de top amintim: 220.ro, 4tuning.ro, Calificative.ro, Clopotel.ro, Copilul.ro, CrestinOrtodox.ro, Ele.ro, Referat.ro, SfatulMedicului.ro, Studentie.ro, aplicatiile pentru mobil Povesti, Virtual Cards sau Laso.ro. Peste 10 milioane de vizitatori ne acceseaza in fiecare luna.
Active SOFT - smart internet aplications.
Dintre proiectele noastre de top amintim: 220.ro, 4tuning.ro, Calificative.ro, Clopotel.ro, Copilul.ro, CrestinOrtodox.ro, Ele.ro, Referat.ro, SfatulMedicului.ro, Studentie.ro. Peste 10 milioane de vizitatori ne acceseaza in fiecare luna.