Inventory Planner/ Planificator Stocuri

Persons

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persons Romania recruteaza pentru clientul sau, un important jucator de pe piata productiei si distributiei de mezeluri si preparate din carne, Inventory Planner/ Planificator Stocuri.

Descrierea postului:
• Monitorizeaza derularea procesului de forecast si lansare;
• Monitorizeaza transferurile intre depozitele regionale ale companiei;
• Se asigura de continuitatea procesului de livrare si concordanta acesteia cu strategia stabilita la nivel de companie;
• Analizeaza zilnic planificarea lansarii, transferurile, numarul comenzilor si datele estimarii si stabileste produsele care au avut erori de estimare;
• Raporteaza shortage-urile zilei anterioare catre Coordonatorii de livrare si Managerii de fabricatie;
• Analizeaza si grupeaza explicatiile primite si stabileste cauzele shortage-urilor;
• Monitorizeaza si compara lunar evolutia shortage-ului si grupeaza pe categorii de produse, luni si ani;
• Evalueaza stocurile de produse finite si asigura disponibilitatea acestora;
• Propune reimprospatarea sau diminuarea stocului pentru evitarea situatiilor de retur;
• Asigura suport si pentru activitatile conexe departamentului: necesarul de ambalat produse finite, estimari vanzari, lansare in fabricatie si necesare de aprovizionat materii prime, auxiliare si etichete;
• Urmareste indicatorii de performanta (calitativ/cantitativ) stabiliti cu superioarul direct.

CERINTE

• Absolvent de studii superioare (de preferat economie, cibernetica, informatica sau matematica);
• Experienta in planificarea productiei si stocurilor (min. 1 an);
• Nivel mediu al limbii engleze – atat scris cat si vorbit;
• Nivel mediu – avansat al pachetului Microsoft Office (Excel, PowerPoint);
• Persoana cu foarte bune abilitati de comunicare, relationare si negociere;
• Capacitatea de a lucra in echipa, precum si abilitati de coordonare a grupului de lucru;
• Persoana organizata si atenta la detalii;
• Abilitatea de a se adapta si a rezolva situatii neprevazute si capacitatea de a lucra cu termene limita;
• Motivatia de a invata si de a se dezvolta intr-un mediu profesional.

Persons este o agentie de recrutare si leasing de personal infiintata la sfarsitul anului trecut de catre o echipa tanara de antreprenori.

Start-up inteligent, pozitiv si inovator, echipa noastra si-a propus sa revolutioneze modul in care interactionam ca specialisti in resurse umane atat cu angajatorul cat si cu potentialul candidat.

Echipa noastra furnizeaza servicii integrate de:
• Recrutare si selectie de personal; Executive Search
• Administrare de personal si Salarizare
• Leasing de personal
• Consultanta in resurse umane
• Centru de evaluare de personal
• Outplacement