Invatatoare/ Invatator

Fundatia Scoala Little London

Job expirat

RESPONSABILITATI

Little London este o gradinita si scoala particulara care functioneaza dupa principiul ca educația merge dincolo de excelența academică.

Ne propunem să fim o şcoală de referinţă în România prin îmbinarea celor mai bune metode şi principii ale învăţământului britanic şi românesc cât şi prin preocuparea faţă de dezvoltarea personală a copiilor.

Suntem una dintre cele mai bune scoli particulare din Bucuresti in primul rand datorita faptului ca avem in echipa noastra dascali excelenti: competenți, creativi, implicați, motivați și dedicați meseriei pe care și-au ales-o.

Cautam invatatori pentru a preda cu incepere din septembrie 2013.

CERINTE

CONDITII MINIME:
- studii de specialitate;
- cel putin Definitivat in invatamant;
- minim 3 ani experienta de predare la ciclul primar;

CONDITII DEZIRABILE:
- deschis sa caute materiale noi pentru predare, sa adapteze metodele si materialele la nevoile individuale ale copiilor;
- pasiune pentru predare;
- experienta relevanta intr-o scoala particulara sau internationala;
- cunoasterea limbii engleze;

BENEFICII OFERITE

Se vor discuta in timpul interviului