Invatator / Pedagog Montessori - Zona Unirii

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam pentru o Scoala primara cu predare alternativa si elemente Montessori o persoana entuziasta, dedicata, pasionata de lucrul cu copiii, de sanatate si de dezvoltarea personala si profesionala.

Candidatul ideal are experienta de lucru ca invatator si este interesat de metode alternative de invatamant si impartaseste valorile Montessori – respect si incredere in copii, educatia ca pregatire pentru viata, clasa/scoala ca o comunitate.

Responsabilitati:
• Specifice rolului de invatator / pedagog Montessori – pregatirea mediului, coordonarea activitatilor in clasa, pregatirea materialelor, motivarea si indrumarea copiilor, crearea si mentinerea unei atmosfere armonioase si propice activitatilor;
• Observarea si evaluarea individuala a evolutiei copiilor;
• Realizarea planului pedagogic anual, lunar si saptamanal;
• Coordonarea asistentului de pedagog;
• Comunicarea cu parintii.

CERINTE

Cerinte:
• Studii de specialitate (liceul pedagogic/scoala echivalenta cu specializările "învățător" și "educatoare/învățător" sau "Pedagogia învățământului primar și preșcolar" (licenta);
• Experienta de lucru cu copiii ca invatator;
• Cunoasterea buna a limbii engleze;
• Abilitati foarte bune de comunicare, organizare, creativitate;
• Experienta intr-un sistem alternativ de invatamant (Montessori sau altul) este un plus.

BENEFICII OFERITE

Oferta:
• Contract de munca norma intreaga;
• Program L-V, 8-16:30, cu pauza de masa;
• Masa de pranz, prime de sarbatori;
• Salariul negociabil 3000-3500 lei net;
• Locatie: zona Unirii-Alba iulia.

"Pesimistul vede dificultăți în orice oportunitate. Optimistul găsește oportunități în orice dificultate.” (Winston Churchill)
Simți că a venit momentul să faci o schimbare în carieră? Dacă ești în căutarea unui job de calitate, te invităm să ne trimiti cv-ul. Astazi poate fi prima zi în care să vă valorificați potențialul exact așa cum doriți.