Invatatoare - Soala primara

Scoala Primara

Job expirat

RESPONSABILITATI

Specifice postului de invatator. Formarea in pedagogia Montessori pentru nivelul primar.

CERINTE

•Persoana entuziasta, dedicata, calda, vesela, calma, pasionata de interactiunea cu copiii si de dezvoltarea acestora la intregul lor potential, preocupata de dezvoltarea personala si profesionala continua.
•Obligatoriu - absolvent al Liceului pedagogic, al Colegiului de Institutori sau al Facultatii de Pedagogie pentru Invatamantul Primar si Prescolar.
•Experienta de lucru in scoala (cel putin un an).
•Abilitati de comunicare si organizare.
•Cunoasterea limbii engleze cel putin de nivel mediu.
•Experienta de lucru intr-un sistem alternativ de invatamant constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Se discuta in timpul interviului.

Scoala şi gradinita „Casa Montessori” Bucuresti s-a deschis din anul 2011 cu gradinita Montessori din Bucuresti ( pentru copii intre 2 si 6 ani) şi scoala Montessori din Bucuresti (pentru copii intre 6 si 9 ani). Ministerul Educaţiei din Romania a autorizat Şcoala Primară „Casa Montessori” începand cu anul școlar 2012-2013.

Scoala şi gradinita „Casa Montessori” funcţionează conform curriculumului naţional Montessori aprobat în anul 2011 de către Ministerul Educaţiei.