Internship Web Designer

ContentSpeed Maintenance

Job expirat

RESPONSABILITATI

Daca...
- detii cunostinte fundamentale de Adobe Photoshop sau alte softuri de manipulare a imaginilor
- poti realiza un design pentru functionare html
- poti crea un design pretabil unor interfete variate de utilizare
- esti o persoana creativa, interesata de noile aparitii si tehnologii din mediul online
- ai inclinatii artistice/design
...atunci poti fi noul nostru intern Web Designer.

In aceasta calitate, trebuie sa:
- creezi si realizezi layouturi pentru magazine online
- creezi si realizezi bannere, newslettere, landing pages
- operezi modificari la nivel de layout, interfete

Este vorba despre internship platit, full time, la sediul ContentSpeed din Bucuresti.

CERINTE

Avem insa si cateva cerinte obligatorii:
- sa fii absolvent/a de studii superioare sau student in an terminal
- sa ai disponibilitate de lucru full time
- sa detii capacitate de adaptare la un ritm de lucru alert
- sa posezi aptitudini de organizare, structurare si planificare a propriei activitati
- sa detii abilitati de comunicare, sa iti placa sa lucrezi in echipa si sa iti poti coordona eficient activitatea la acest nivel
- sa respecti cu strictete termenele asumate si sa poti lucra cu termene limita

BENEFICII OFERITE

In cazul in care te incadrezi unuia dintre profilurile de mai sus, te invitam sa te alaturi in calitate de intern echipei ContentSpeed, unde vei:
- Participa singur sau in echipa la dezvoltarea de proiecte noi si/sau mententanta pe aplicatii deja existente
- Identifica si aplica cele mai bune solutii tehnice
- Intelege si estima volumul de munca pentru a pune in practica diverse specificatii de executie folosind solutiile CMS ale companiei
- Respecta deadline-urile

ContentSpeed a luat nastere cu o misiune clara: crearea de software pentru e-business, care sa faca domeniul comertului electronic usor accesibil pentru companii de la startup la top 500. Platforma are pana in acest moment peste 350 de implementari, printre companiile si marcile care ne-au ales numarandu-se Diverta, Porsche, Chicco, Austral-Papetarie.ro, Zorile Store, Federatia Romana de Fotbal, Indesit, RSL Leasing, Eureko, Hotpoint, Indesit.