Internship Redactor

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Oferim 5 programe de internship (unpaid) pentru pasionatii scrisului. Internship-ul se va desfasura pe o perioada de 6 luni, iar la final cei mai buni dintre voi vor deveni angajati permanenti ai redactiei noastre. Bonus: adeverinta de practica & recomandari. Internship-ul se adreseaza liceenilor si studentilor care si-au propus sa capete experienta in jurnalism. Internship-ul consta in redactarea unui articol/zi, de 400 de cuvinte, din unul dintre domeniile publicatiei noastre: tehnologie, smart ads, story, lifestyle si timp liber. Nu este necesara deplasarea la sediul nostru, articolele putand fi trimise si prin e-mail. Cu toate acestea, ne vom intalni o data pe saptamana pentru a stabili directia editoriala si pentru a va obisnui cu munca intr-o redactie.
Cei interesati sunt invitati sa ne trimita un articol, din una dintre temele de mai sus, pe adresa de e-mail: program.internship@yahoo.com
Va asteptam cu drag sa va alaturati echipei noastre.

CERINTE

Candidatul ideal
- inventiv
- sa aiba usurinta in a scrie
- obiectiv
- un stil modern, lejer al scrisului
- sa fie interesat de subiecte de calitate
- sa aiba pasiuni, hobby-uri
- sa se implice cu adevarat in toate proiectele
- seriozitate: sa aiba capacitatea de a respecta deadline-uri