Internship Plătit la Recicleta

ViitorPlus - asociatia pentru dezvoltare durabila

Job expirat

RESPONSABILITATI

Căutăm studenți pasionați de vânzare, promovare și protecția mediului pentru rolul de intern, în cadrul proiectului Recicleta.
Dacă:
iți place să interacționezi cu diferite tipologii de oameni;
iți place să convingi persoanele din jur de lucrurile importante pentru tine;
ești organizat, perseverent, punctual, respecți deadline-urile asumate;

Și îți place proiectul Recicleta: www.recicleta.ro

CERINTE

Vino să-ți povestim ce vei face în echipa noastră:
vei promova proiectul Recicleta către reprezentanți ai firmelor sau ai asociațiilor de proprietari, în vederea includerii acestora în proiect;
vei ajuta la implementarea practică a parteneriatelor încheiate;
vei promova proiectul în cadrul unor evenimente cu publicul larg.

BENEFICII OFERITE

Ce alte beneficii îți aduce acest program de internship:
vei învăța foarte multe despre ce înseamnă lucrul într-un ONG, într-o întreprindere socială cu o bună recunoaştere internațională şi cu oameni dedicați cauzelor sociale şi de mediu;
îți vei exersa abilitățile în mod practic în viața reală şi vei primi feedback şi sprijin pentru a te dezvolta;
posibilitatea echivalării stagiului de practică; recomandare personalizată, la finalul programului de internship.
Trimite-ne un CV la adresa hr@viitorplus.ro și spune-ne de ce vrei să fii internul nostru.

ViitorPlus a fost înfiinţată în România ca organizaţie neguvernamentală, nonprofit, independentă, pentru a stimula şi contribui la transpunerea în practică a conceptului de dezvoltare durabilă la nivel de individ, comunitate şi organizaţii.