Voluntariat -Marketing Manager

DevAcademy

Job expirat

RESPONSABILITATI

Echipa DevAcademy cauta internship pentru postul de Marketing Manager. Rolul acestuia este de a dezvolta si implementa strategia de marketing, prospecatrea pietei, concurentei si interactionarea cu media si clientii

Care vor fi responsabilitatile tale in cadrul Dev Academy?
- Elaborarea strategiei de marketing in conformitate cu politica organizatiei
- Promovarea imaginii companiei si a produselor oferite de DevAcademy prin organizarea de evenimente, campanii, intalniri, materiale promotionale, etc.
- Identifica metodele si mijloacele de promovare cele mai potrivite
- Elaboreaza si gestioneaza bugetul de marketing
- Atrage potentialii clienti si stakeholderi si mentine relatia cu acestia
- Recruteaza si coordoneaza echipa din subordine

CERINTE

De ce ai nevoie pentru a face parte din echipa DevAcademy ?

Pentru acest rol, cautam o persoana energica, ambitioasa, motivata, cu dorinta si capacitate de invatare si dezvoltare a carierei in marketing.
Acest rol necesita cel putin 1 an experienta in activitati de marketing si cunostinte temeinice de marketing strategic
Abilitatile si competentele de care ai nevoie sunt:
- Capacitate de interrelationare personala si negociere
- Inititiva si creativitate
- Absolvent studii superioare in marketing sau comunicare si relatii publice
- Abilitati de management al personalului
- Cunoasterea limbii engleze
- Cunostinte de operare PC (Word,Excell, Power Point)

BENEFICII OFERITE

Ce iti oferim?
- Noi iti propunem sa faci toate aceste lucruri intr-un mediu placut, alaturi de oameni deschisi si profesionisti, pasionati de munca lor!
- Oportunitatea de a te dezvolta si a lucra alaturi de o echipa care sustine un proiect de invatare, ce se adreseaza tinerilor studenti pasionati de programare

Program : part time, 2-3 ore /zi
Asteptam CV-urile pe adresa carmen.bratu@devacademy.ro

DevAcademy este rezultatul ingeniozitatii, al bunei cunoasteri a domeniului IT, precum si al unei doze consistente de munca.
Suntem o comunitate de programatori care se afla in continua dezvoltare, ce are ca valori: pasiune, responsabilitate, creativitate pentru progres, perfectionare si invatare continua.

Confidential & Proprietary – HR Dept.