Internal Trainer

BCL Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Identifica nevoile de pregatire si dezvoltare analizand procesul de calitate, diferentele intre rezultatele obtinute pe baza evaluarilor lunare, discutand cu managerii si sefii de birou din cadrul unitatii Customer Service;
• Dezvolta, adapteaza materialele de pregatire si dezvoltare in functie de cerintele clientilor interni sau nevoile de instruire identificate, agreate cu managerul;
• Sustine sesiuni de pregatire si dezvoltare a cunostintelor si abilitatilor, facilitand intr-o maniera cat mai eficienta transferul informatiilor;
• Propune metode de evaluare a aplicabilitatii si folosirii informatiilor si cunostintelor facilitate de cursanti in activitatea de zi cu zi;
• Monitorizeaza rezultatele obtinute ca urmare a punerii in practica a informatiilor si conceptelor prezentate in sesiunile de pregatire si dezvoltare;
• Identifica nevoile de training, propune curicula de instruire managerului;
• Tine evidenta orelor de pregatire si dezvoltare, estimeaza bugete, propune masuri corective.

CERINTE

• Studii superioare;
• Experienta de minim 1 an pe un post similar;
• Cunoasterea tehnicilor de comunicare profesionala cu clientii;
• Cunoasterea tehnicilor de vanzare;
• Cunostinte utilizare PC (MS Office – Word, Excel, Power-Point)
• Abilitati de prezentare orala si scrisa;
• Orientare catre clienti externi si clienti interni;
• Orientare catre rezultate;
• Capacitate de analiza;
• Capacitatea de a propune solutii de tip castig-castig (win-win);
• Capacitate de invatare si adaptare rapida la schimbarile organizatorice/ procedurale;
• Consecventa in abordare, logica, sistematica;
• Abilitati puternice de comunicare si relationare;
• Rezistenta la stres.

We are a small friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavor to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.