Inspector Specialitate Asigurari

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabil de administrarea contractelor de asigurari de viata;

Ofera suport departamentului de evaluare a asigurarilor de viata pe cazurile supuse evaluarii riscului asigurabil;

Administreaza si verifica primele de asigurare platite;
Participa la elaborarea procedurilor specifice activitatii de administrare a contractelor de asigurari de viata;
Se asigura de receptionarea, scanarea si arhivarea tuturor documentelor aferente activitatii sale;
Mentine relatia cu partenerii si distribuitorii companiei;
Ofera informatii clientilor si reprezentantilor bancii cu privire la contractele de asigurari de viata;
Elaboreaza rapoarte periodice privind contractele de asigurare destinate conducerii executive a companiei si autoritatilor.
Participa la testarea aplicatiilor informatice

CERINTE

- studii economice;
- 2 ani experienta in domeniul asigurarilor de viata sau in mediul bancar;
- bune cunostinte Excel, Word, PowerPoint;
- cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
- orientare spre detalii si acuratete;
- proactivitate si initiativa;
- bune abilitati de comunicare.

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea dezvoltarii unei cariere într-o companie solidă şi dinamică, nou intrată pe piaţa românească, membră a unui important grup financiar internaţional;
Pachet salarial motivant.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.