Inspector Resurse Umane

Multinational Shipping Company

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizeaza si deruleaza operatiunile de evidenta de resurse umane, intocmind si gestionand dosarele salariatilor in toate etapele perioadei de angajare - incadrare, promovare, transfer, incetare (actele necesare la angajare, contractul individual de munca, actele aditionale, deciziile etc.)
- Asigura inregistrarea contractelor individuale de munca si vizarea carnetelor de munca la ITM (Inspectoratul Teritorial de Munca)
- Pastreaza legatura cu autoritatile publice abilitate in domeniul resurselor umane (ANOFM, CASS, Casa de Pensii etc.)
- Gestioneaza miscarile de personal (promovari, rotiri, iesiri) in sistemul de gestiune a datelor, operand la timp si in mod corect
- Arhiveaza documentele de personal (acte aditionale, formulare, decizii, sanctiuni, etc.)
- Asigura necesarul de carnete de munca
- Raspunde de pastrarea si evidenta carnetelor de munca, precum si de corectitudinea datelor inscrise
- Opereaza in carnetele de munca ale angajatilor si registrele de evidenta
- Intocmeste diferite tipuri de adeverinte, la solicitarea salariatilor, avand raspunderea confirmarii lor
- Administreaza programarea salariatilor la controlul de medicina muncii la angajare si apoi in mod periodic
- Colecteaza si verifica pontajele salariatilor, calculeaza salariile
- Pastreaza evidenta concediilor efectuate si verifica operarea lor in pontaj
- Intocmeste raportari periodice si la cerere aferente procesului de administrare de resurse umane
- Redacteaza si centralizeaza documente specifice departamentului de resurse umane: rapoarte, memo-uri, adrese, cereri, instiintari
- Ofera consultanta juridica in sectorul legislatiei muncii

CERINTE

- Studii medii / superioare
- Atestat inspector resurse umane
- Experienta minim 3 ani pe o pozitie similara
- Cunostinte foarte bune de legislatia muncii
- Cunostinte de limba engleza, germana reprezinta avantaj
- Cunostinte PC (Word, Excel)
- Persoana responsabila, riguroasa, cu abilitati de planificare, organizare

Danube Cruises Romania SRL este o companie romano-austriaca care opereaza in nume propriu si asigura personal pentru cele mai moderne nave fluviale de pasageri din Europa.