Inspector Resurse Umane

Global Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmirea si gestionarea dosarelor de personal (contracte individuale de munca, alte acte de angajare, decizii, adeverinte etc.);
- Operarea carnetelor de munca/registrului salariatilor;
- Intocmirea declaratiilor lunare de contributii sociale;
- Relatia cu institutiile de stat acreditate (ITM, ANOFM, CASS, Casa de Pensii etc);
- Administreaza dosarelor personale ale angajatilor;
- Completeaza si actualizeaza periodic baza de date a angajatilor;
- Asista angajatii in cadrul proceselor de angajare / incetare a contractelor individuale de munca; elaboreaza toate documentele si indeplineste toate formalitatile legale din cadrul proceselor de incheiere, modificare, incetare a contractului individual de munca;
- Mentine la zi inregistrarile din carnetele de munca / registrul general de evidenta al salariatilor;
- Mentine relatia cu reprezentantii Inspectoratului teritorial de munca / alte institutii publice;
- Elaboreaza si elibereaza diferite tipuri de adeverinte pentru salariati;
- Depunerea declaratiilor lunare (CAS, CASS, somaj, etc.)

CERINTE

-Atestat de inspector personal;
-Absolvent studii superioare
-Cunostinte foarte bune de legislatia muncii;
-Experienta de cel putin 2 ani intr-o pozitie cu responsabilitati similare, implicand activitati de administrare pentru o companie cu cel putin 100 de angajati.
-Limba engleza - nivel mediu/avansat (germana reprezinta un avantaj);
-Operare PC: Word, Excel (avansat), aplicatii de calcul salarial (wizsalary - avantaj)
-Cunostinte MS Outlook/ Outlook Express, MS Powerpoint
- Carnet de conducere categoria B

Global Consulting is a leading provider of Human Resource Capital Solutions. We offer our clients a broad range of professional services, including: Personnel Recruitment, Executive Search, Compensation & Benefits, Payroll & Personnel Administration, Psychological Assessment, Leased Personnel, Assessement Center and HR Consulting. For more details please visit our Web-site at www.globalconsulting.ro