Inspector Asigurari

Allianz Tiriac Asigurari SA Sucursala Academiei

Job expirat

RESPONSABILITATI

Incheiere asigurari life & non life, se ofera mediu de lucru adecvat, pregatire profesionala, bonusuri si posibilitate dezvoltare cariera

Responsabilitati:

- se preocupa de atragerea clientilor – prin prospectarea pietii in vederea identificarii potentialiilor clienti, analiza solicitarilor si redactarea ofertelor, negocieri cu clientii, acceptarea conditiilor de asigurare, incheierea contractelor de asigurare si derularea acestora, in limitele de competenta acordate;
- finalizeaza procesul de vanzare prin emiterea politelor de asigurare si incasarea primelor de asigurare;
- efectueaza inspectiile de risc la riscurile preluate in asigurare;
- urmareste lunar exigibilitatea ratelor de prima de incasat precum si exigibilitatea reinnoirilor de polite, urmarind incasarea/ reinnoirea acestora;
- intocmeste lucrari, rapoarte, adrese, oferte, conventii/ contracte, conditii speciale etc;

CERINTE

Dinamic, perseverent, proactiv, abilitati de comunicare si capacitate de relationare.
Experienta in asigurarii reprezinta avantaj

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru profesional si concurential
- logistica pusa la dispozitie de companie
- formare profesionala specializata
- plan de cariera
- posibilitati de acumulare a veniturilor din comisioane, bonusuri, programe motivationale

DESCRIEREA FIRMEI

Companie multinationala