INGINER VANZARI SILOZURI – companie producatoare de silozuri pentru cereale si utilaje agricole

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania client este un important producator de silozuri pentru cereale, utilaje agricole si hale industriale modulare. Clientul nostru este reprezentantul in Romania al unuia dintre cei mai importanti producatori de silozuri agricole din Europa.

- Intocmirea ofertelor tehnice si comerciale
- Intocmirea si urmarirea contractelor comerciale
- Propune solutii si face recomandari de consolidare a vanzarilor prin identificare de noi clienti, contactare, negociere
- Propunerea si implementarea de noi de marketing si vanzari
- Elaborarea de rapoarte specifice despre vanzari si despre piata
- Ofera informatii clientilor despre produsele comercializate - silozuri pentru cereale, utilaje agricole si hale industriale modulare
- Analiza vanzarilor pe zona alocata ( pe clienti, suprafete alocate, istoric client,etc)
- Extinderea cotei d epiata a compeniei pe zona alocata
- Identifica si propune oportunitati de crestere (clienti noi)
- Actualizeaza permanent baza de date a fermierilor ce activeaza in zona alocata
- Actioneaza ca si account manager pentru clientii deja existenti in portofoliul sau.

CERINTE

- Experienta in vazari agricole: silozuri, utilaje agricole
- Studii superioare absolvite cu specializare pe domeniul: agricol sau agrotehnic
- Experienta in vanzari si in contactul direct cu clientii (postul imbina cunostinte de tehnologie cu abilitati de agent de vanzare
- Excelente abilitati de comunicare si interrelationare personala, organizat, spirit de initiativa, analitic, flexibil, adaptabil, capacitate de lucru in echipa, bun negociator.
- Carnet de conducere B
- Limba engleza – nivel avansat, limba rusa constituie un avantaj
- Personalitate activa, abilitati de comunicare si negociere mult peste medie
- Disponibilitate de a face delegatii in tara
- Abilitati de planificare si organizare a activitatilor ce urmeaza a fi desfasurate.

Furnizam solutii extinse pentru proiecte de Resurse Umane inca din 2005. Adaptam cu succes noile tendinte in domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.

Munca noastra include solutii bazate pe analize si experienta, programe de implementare a strategiilor de retentie si motivare personal adaptate fiecarui partener, analize complete ale profilurilor candidatilor, selectia strategiei optime pentru implementarea fiecarui proiect, evaluarea si monitorizarea eficientei solutiilor propuse.

Aceasta se traduce in programe inteligente sustinute prin baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si head-hunting.

Misiune: sa contribuim la indeplinirea obiectivelor partenerilor nostri prin abordarea celui mai important capital al oricarei companii; cel intelectual!