INGINER VANZARI SI SUPORT TEHNIC

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este provider-ul global de produse, servicii si solutii dedicate consumatorilor (indistriali si comerciali) de componente electronice si produse PC. Prezenta in top Fortune 200 si avand in intreaga lume aproximativ 12 000 angajati, clientul nostru acopera prin solutii tehnologice ramuri de activitate diferite, precum: telecomunicatii, sisteme informatice, industria auto si a transportului, servicii medicale, echipament industrial si consumabile electronice.
In prezent, in cadrul companiei client este disponibil postul : INGINER VANZARI SI SUPORT TEHNIC, a carui principala misiune va fi sa promoveze si sa vanda produsele din portofoliul companiei.

Responsibilities:
- Proactivitate si abilitatea de a crea, mentine sau imbunatati relatia cu clientii actuali sau potentiali;
- Oferirea suportului optim, in termenii de customer care (cotatii, distributie, serviciu post vanzare);
- Ofera clientului suport tehnic inca de la fazele initiale ale proeictului, avand in vedere ca in faza finala clientul sa achizitioneze produsele companiei;
- Consilieaza clientul in alegerea componentelor corespunzatoare pentru a realiza produsul;
- Ofera solutii alternative chiar si atunci cand compania nu dispune in portofoliu produsele solicitate;

Aria de acoperire: Bucuresti + 13 judete din Moldova si Muntenia.

CERINTE

- Studii superioare tehnice (Electronica, Electrotehnica, Robotica, Automatica);
- Experienta pentru un post similar intre 3 si 5 ani;
- Bune cunostiinte despre componente electronice (ex. Microcontrolere, DSP, etc);
- Spirit proactiv, abilitate de a dezvolta oportunitati;
- Bune abilitati de relationare cu clientii;
- Limba engleza, nivel avansat;
- Permis de conducere: categ B.

Avand deschise peste 6.600 de birouri in 70 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectie si recrutare, gestiune de personal temporar sau permanent, calcul salarial si testare.
Adecco in Romania este la momentul actual lider de piata, cu birouri deschise in 9 orase, si reusind in 2005, urmare a cererilor inregistrate, sa ofere candidatilor sai peste 2.500 de noi locuri de munca.