Inginer vanzari - piscine, saune, spa

PERSPECTIVE Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, firma cunoscuta care comercializeaza o gama larga de piscine, saune, spa, cautam o persoana serioasa si dinamica pentru postul de Inginer Vanzari – piscine, saune, spa.

Responsabilitati:
- Identificarea, contactarea si stabilirea de intalniri cu potentiali clienti
- Organizarea de intalniri cu arhitecti, firme de instalatii si constructii si sustinerea de prezentari ale produselor in fata acestora in scopul vanzarii
- Marketing direct in zonele in care se construieste
- Intalniri cu potentiali clienti si consilierea acestora pentru alegerea produsului potrivit
- Ofertare si sustinerea ofertei
- Contractare (cu supervizare din partea directorului de departament)
- Transferul informatiilor catre departamentul tehnic pentru executia lucrarii
- Urmarirea finalizarii contractelor din punct de vedere comercial

CERINTE

- Experienta intr-un post similar de min. 3-5 ani;
- Absolvent de studii superioare, studiile tehnice prezinta avantaj
- Abilitati tehnice astfel incat sa poata intocmi ofertele si sa poata consilia potentialii clienti corect
- Abilitati foarte bune pentru activitatea de vanzare: persuasiune, comunicare, negociere
- Carnet conducere,
- Cunostinte bune PC
- Cunostinte de limba Engleza – nivel mediu
- Dorinta de a-si construi o cariera pe termen lung in aceasta companie
- Orientat catre obtinerea de rezultate, cu initiativa si responsabil

BENEFICII OFERITE

Conditii de munca foarte bune, salariu competitiv in functie de performante.

DESCRIEREA FIRMEI

HR Consulting & Recruitment