inginer vanzari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Profilul dorit:
- Absolvent studii medii sau superioare instalatii
- Experienta instalatii sanitare -vanzari similar (Romstal, Valrom, Valplast, Teraplast, Wavin, etc.)- cerinta obligatorie!
- Experienta in vanzari intr-un domeniu tehnic (instalatii, constructii etc.)
- Excelente abilitati de comunicare si relationare, de vanzari
- Atitudine pozitiva, proactiva, flexibilitate, dinamism
- Cunostinte bune de operare PC
- Permis auto B
- Aria de desfasurare a activitatii: Bucuresti, Ilfov, Buzau, Calarasi, Constanta.
Domeniul de activitate: comercializare si distributia materiale pentru instalatii (apa- canal)
Responsabilitati:
- Identifica si valorifica potentialul din piata prin prospectare de piata si extinderea portofoliului de clienti asigurand atingerea obiectivelor de vanzari
- Prezinta produselor şi serviciile companiei acordand consiliere tehnica de specialitate clientilor
- Negociaza si incheie contracte.
- Monitorizeaza derularea contractelor cu clientii
- Consolideaza si dezvolta relatia cu clientii companiei (firme/magazine de constructii)
- Realizeaza target-ul stabilit si asumat pentru propria activitate
- Intocmeste rapoarte de activitate – saptamanal .
- Isi desfasoara activitatea in cea mai mare parte pe teren (la clienti)

CERINTE

- Absolvent studii medii/superioare
- Obligatoriu experienta instalatii sanitare -vanzari similar (Romstal, Valrom, Valplast, Teraplast, Wavin, etc.)- cerinta obligatorie!
- Aria de desfasurare a activitatii: Bucuresti, Ilfov, Buzau, Calarasi, Constanta .

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix + comision din vanzari
- Telefon mobil, laptop, masina de serviciu
- Stabilitate, conditii de munca civilizate, echipa tanara, dinamica si entuziasta

Societate cu capital integral privat, furnizor de materiale si echipamente pentru infrastructura edilitare (alimentari cu apa, canalizare, etc)