Inginer vanzari

Sargon Invest

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Promovarea produselor vândute de firmă: plăci, interfețe și module de achiziție de date, calculatoare industriale, Embedded PC, Data-Loggere, soluții la cheie de automatizări și achiziție de date

2. Negocierea și încheierea de contracte de vânzare cu clienții pentru produsele promovate; urmărirea executării contractelor încheiate

3. Extinderea portofoliului de clienți al firmei

CERINTE

1. Absolvent facultate profil electric (electronica, automatica, eletrotehnica, fizica)

2. Cunoștințele tehnice de bază legate de sistemele de achiziție de date, plăci, interfețe și module de achiziție de date, echipamentele de automatizari industriale constituie un avantaj

3. Cunoștiințele tehnice de bază legate de echipamente de rețea industriale (switchuri, device servere, routere etc) constituie un avantaj

3. Experienta în vanzarea de placi, interfete, module de achizitie de date, calculatoare industriale, Embedded PC, sisteme de achizitie de date, echipamente pentru automatizări industriale și/sau experiență în vânzarea de echipamente de rețea industriale

4. Abilitatea de a stabili contacte interumane, comunicativ, perseverent

5. Existența unui portofoliu anterior de clienți din domeniu constituie un avantaj

6. Cunostinte generale de operare PC: Windows, Office, navigare Internet

7. Posesor de permis de conducere cat. B; disponibilitate pentru deplasari in tara

8. Cunostinte de limba engleza cu aplicatii in domeniul electronicii/automaticii

9. Flexibilitate in gandire si capacitate de adaptare la nou; dorinta de invatare si perfectionare profesionala

10. Corectitudine și capacitatea de lucru in echipa

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix + comision motivant
- Prime de depasire a targetului de vanzari
- Autoturism, laptop si telefon mobil

Importator si distribuitor in Romania de echipamente si sisteme de achizitie de date, echipamente de automatizare si echipamente de laborator pentru industrie.