Inginer/Tehnician Retele Telecomunicatii

Societatea Nationala de Radiocomunicatii SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
-se subordoneaza Sefului de Birou Instalari;
-coordoneaza una sau mai multe echipe de lucru (tehnicieni, antenisti);
-instaleaza echipamente de comunicatii electronice/ Radiocom
-pune in functiune servicii de comunicatii electronice/ Radiocom

Bibliografie:

•Retele de calculatoare – A. Tanenbaum
•Sisteme de comunicatii digitale – C. Strugaru
•Windows XP Professional – Robert Cowart
•Manuale, cursuri, publicatii referitoare la subiectele de mai sus
•IP Routing Protocols – Uyless Black, Prentice HallPub 2000
•CCNA

Concursul va consta in:

1.Proba scrisa din bibliografia mai sus mentionata pentru celelalte posturi;
2.Proba orala;

Actele necesare in vederea completarii dosarului de concurs sunt:
-cerere de inscriere la concurs;
-certificat de nastere;
-buletin/ carte de identitate;
-acte de studii/ calificari in original si in copie;
-curriculum vitae;
-copie/ original carnet de munca;
-certificat casatorie (daca este cazul);
-certificat nastere copii (daca este cazul)
-recomandare de la ultimul loc de munca

Dosarele de concurs vor fi depuse pana pe data de 12.09.2008, ora 12:00, la Departamentul Resurse Umane al S.N. Radiocomunicatii S.A. din Bucuresti, B-dul Libertatii, nr. 14, et.4, sector 5 sau pe adresa de e-mail resurse.umane@radiocom.ro.

Candidatii trebuie sa consemneze in cererea de inscrire la concurs, postul pentru care opteaza.
Concursul va avea loc in data de 15.09.2008, ora 16:00 la Sediul Central.
Anuntul va fi publicat pe site-ul public al S.N. Radiocomunicatii S.A. si site-uri externe.
Candidatii care indeplinesc cerintele de mai sus, vor fi contactati in vederea prezentarii la concurs.

CERINTE

•Studii superioare/medii de specialitate in telecomunicatii, calculatoare, informatica (efectuate sau in curs de efectuare);
•experienta relevanta in domeniu (minim un an);
•Cunostinte medii de comunica¿ii de date;
•Cunostinte medii de electrotehnica;
•Disponibilitatea pentru deplasari;
•Cunostiinte de Limba Engleza nivel mediu;
•Constituie un avantaj prezentarea de certificare Cisco si pentru echipamente de date;
•Capabil sa coordoneze una sau mai multe echipe de lucru (tehnicieni, antenisti)
•Disponibil pentru lucru in conditii grele (inaltimi medii): pe cladiri, scari, pe frig etc
•Spirit de orientare, foarte practic, rapid in decizii clare si concrete
•Spirit de echipa, bun coordonator
•Posesor permis de conducere categoria B.

DESCRIEREA FIRMEI

Operator major in gama serviciilor de radiocomunicatii