Inginer Suport Vanzari

SC Bursa HR Management SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
Asigurarea de suport tehnic pentru clienti;
Evaluarea si analiza contractelor si a comenzilor;
Elaborarea desenelor conform solutiilor de montaj propuse;
Realizarea si/sau verificarea calculelor statice si a dimensionarilor pentru lucrari de complexitate redusa/medie/mare;
Suport tehnic pentru parteneri in realizarea proiectelor;
Dezvoltarea unor solutii tehnice potrivite;
Verificarea documentelor tehnice care insotesc produsele : fise tehnice, manuale de montaj, etc;
Colaborarea cu echipele tehnice si de montaj.

CERINTE

Cerinte:
Absolvent studii superioare tehnice ( Constructii sau Instalatii );
Cunostinte avansate de rezistenta materialelor si instalatii;
Abilitati avansate de operare pe calculator;
Abilitati de analiza, sinteza si decizie;
Experienta ca inginer consultant in domeniul constructiilor / instalatiilor reprezinta avantaj;
Interesat sa studieze si sa propuna solutii si produse noi;
Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu – avansat;
Bune abilitati de comunicare, creativ, perspicace si constiincios;

BENEFICII OFERITE

Se vor discuta la interviu!

Trimite-ne CV-ul tau la adresa de e-mail: contact@bursahr.ro si te vom contacta pentru a stabili un interviu.