Inginer service masini-unelte

TONGTAI EAST EUROPE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

reparaţii şi întreţinere maşini-unelte, instalare, operare, testare şi punere în funcţiune maşini-unelte CNC dar si conventionale.

CERINTE

studii superioare tehnice (specializarea electronica, roboti industriali sau masini-unelte);
experienta intr-un post similar de min. 5 ani;
permis de conducere categoria B si disponibilitate pentru deplasari in tara si strainatate;
cunostinte de operare, intretinere masini-unelte cu comanda numerica: cunoasterea parametrilor masinilor-unelte cu comanda numerica si procedura de modificare a acestora, cunoasterea modului de comunicare intre PC si calculatorul masinilor-unelte
cunostinte privind modul de lucru PLC;
spirit de echipa, responsabilitate, seriozitate, promptitudine, calm in relatiile cu clientii;
cunostinte de limba engleza la nivel conversational;
cunostinte operare PC: Windows, Ms Office.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant si tichete de masa, telefon si masina de serviciu, laptop;
Mediu de lucru stimulativ si oportunitatea de a lucra in ultimele tehnologii din domeniu;
Training si certificari de specialitate.

Tongtai East Europe este o companie olandeza infiintata in 2008 ca si filiala a Tongtai Europe bv din Olanda pentru a acorda suport tehnic si comercial dealerilor de masini-unelte Tongtai din Centrul si Estul Europei prin livrarea rapida din stoc a masinilor Tongtai, instalarea de masini complexe precum si livrarea de piese de schimb.
Pentru mai multe informatii privind activitatea companiei noastre, va rugam sa consultati site-ul Tongtai Europe www.tongtai.eu.
Va multumim anticipat pentru interesul Dvs.