Inginer Service - Junior Product Manager

Micro-Top Consulting Engineering & Service

Job expirat

RESPONSABILITATI

ATRIBU¿II SI RESPONSABILITATI
ATRIBUTII:

Atributii principale:
- Desfasoara activitatea de instalare si punere in functiune la sediul clientului a produselor comandate si instruieste personalul operator.
- Desfasoara activitati de service la client, precum si vizite preventive la clientii care deja detin aparate si au contract de furnizare servicii.

Atributii secundare:
- Efectueaza verificarea aparatelor reparate si/sau calibrate inainte ca ele sa fie livrate.
- Intocmirea procese verbale de receptie, procese de primire/predare, procese de punerea in functiune a echipamentelor, taloane de garantie si deviz de reparatie.
- Responsabil cu buna functionare a aparatelor livrate.

- raspunde de realizarea activitati necesare derularii serviciilor.
- raspunde de tinerea legaturii permanente cu, clienti si de rezolvarea problemelor tehnice care pot aparea in urma serviciilor furnizate.
- raspunde de tinerea evidentei zilnice a serviciilor furnizate clientilor, intocmind si transmitand conducerii firmei rapoarte privind activitatea desfasurata;

FORMARE PROFESIONALA IN CADRUL POSTULUI:
formarea de 6 luni cuprinde:
- formare la sediul companiei
- formare prinparticipare la instalarea echipamentelor la beneficiari alaturi de specialisti ai companiei noastre.

CERINTE

POSTUL : Inginer Service (Servicii) - Junior Product Manager

COMPARTIMENTUL : Service (Servicii)

CERIN¿E :
a) Studii: superioare
b) Alte cerinte:
- cunoasterea limbii engleze si a operarii cu MS Office;
- cunostinte tehnice de inginerie (absolvent al unei facultati politehnice);
- cunoasterea unui soft de proiectare asistata (Catia, Autocad, Inventor) reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

NIVEL DE SALARIZARE pentru departamentul Service:
intre 400 si 1200 EURO

Societatea MICRO – TOP, înfiin¿at¿ în anul 1990, are ca obiect de activitate consultan¿¿, inginerie, service ¿i livr¿ri de produse în domenii ca:
- aparatur¿, ma¿ini ¿i robo¿i de control;
- aparatur¿ ¿i tehnic¿ de analiz¿ de laborator;
- integrarea sistemelor de proiectare ¿i execu¿ie (CAD/CAM) cu sistemele de masura ( CMM ).

Activitatea noastr¿ are suportul unor parteneri externi de prestigiu cu o bogat¿ experien¿¿ ¿i tradi¿ie în domeniul construc¿iilor de ma¿ini, al aparaturii ¿i instrumentelor de control.

Prin speciali¿ti cu o înalt¿ calificare (forma¿i ¿i atesta¿i de firmele pe care le reprezent¿m) ¿i cu o bogat¿ experient¿ acumulat¿ pe parcursul a peste dou¿ decenii de activitate în acest domeniu, MICRO – TOP v¿ asigur¿, pentru activit¿¿ile de modernizare pe care le preconiza¿i, urm¿toarele:
- consultan¿¿ (informare – documentare);
- concep¿ie sisteme \\\\\\\"la cheie\\\\\\\";
- livr¿ri de echipamente;
- instal¿ri de echipamente;
- formare de personal;
- service în garan¿ie ¿i post garantie;
- proiectare ¿i instalare software de aplica¿ie.

V¿ st¿m la dispozitie pentru a analiza ¿i rezolva impreuna problemele din domeniul controlului de calitate. Plecând de la dotarea Dumneavoastr¿ actual¿, v¿ oferim sprijinul pentru realizarea unor sisteme integrate, care s¿ raspund¿ cerin¿elor tehnologice ¿i de calitate la nivelul standardelor interna¿ionale.