INGINER SEF SANTIER – constructii industriale

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvolta planul proiectului (identifica sarcinile, planifica activitatile, identifica activitatile critice, evalueaza necesarul de resurse materiale si umane pentru derularea proiectului in bune conditii
- asigura initierea proiectului (stabilirea obiectivelor, intocmirea specificatiilor, detaliilor de montaj)
- organizeaza echipele de executie si repartizeaza sarcinile membrilor acesteia, identifica si analizeaza riscurile, stabileste metodele de control
- urmareste derularea proiectului in concordanta cu planul intocmit, cu accent pe calitatea produselor livrate, incadrarea in termene si urmareste sarcinile contractuale pe timpul derularii proiectului
- participa in santier la sedinte pentru evaluarea stadiilor de executie precum si pentru problemele care pot aparea
- raporteaza orice tendinta de deviatie de la planul de proiect (calendar, calitate), mentionand cauzele si propunand masuri de rezolvare
- supravegheaza indeplinirea normelor SSM si raporteaza abaterile
- intocmeste documentele finale de receptie, pe faze si pe proiect
- urmareste, pe parcursul proiectului, indeplinirea cerintelor sistemului de asigurare a calitatii
- intocmeste materialul pentru sedinta finala de analiza a eficientei proiectului (indicatori specifici, puncte tari, vulnerabilitati constatate, experienta dobandita, elemente de noutate)
- coordoneaza echipele de executie (inclusiv ale subcontractrorilor)
- mentine relatia cu beneficiarul pe durata proiectului
- raspunde de respectarea termenelor stabilite prin contracte
- raspunde de veridicitatea si corectitudinea rapoartelor intocmite pentru finantator, parteneri si beneficiar.

CERINTE

• Peste 3 ani experienta in Constructii / Instalatii, Inginerie, Proiectare civila / industriala
• Experienta profesionala solicitata: minim 3 ani in domeniul managementului de proiect sau in conducerea de proiecte de constructii civile si industriale
• Studii superioare tehnice - facultatea de constructii
• Experienta in executie de santier constructii civile si industriale
• Limba engleza - nivel conversational; limba germana reprezinta un avantaj
• Carnet de conducere categoria B
• Cunostinte PC: Autocad, MS Project si MS Office (Word, Excel, PowerPoint)
• Foarte bune abilitati de comunicare si coordonare echipe.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/