Inginer proiectare

Personal Services Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal:
O persoană pasionată de domeniul Proiectare, Inginerie, Producție, Automatizări
O fire proactivă
Capacităţi de organizare bune
Un candidat ce dispreţuieşte monotonia la locul de muncă şi apreciază diversitatea de proiecte în Inginerie şi proiectare

Responsabilităţi:
Proiectare 2D şi 3D a utilajelor mecanice din domeniile; aeronautic/spaţial/transport/automobile/feroviar/energie;
Modificarea utilajelor;
Concepţie ansambluri mecano-sudate;
Conceperea proiectului: dimensionarea pieselor, întocmirea planurilor de ansamblu şi subansambluri, realizarea nomenclatoarelor de repere;
Evaluarea proiectului tehnic şi a caietelor de sarcini;
Dezvoltarea planului operaţional optim pentru a respecta timpii de execuţie şi termenele limita în concordanţă cu caietul de sarcini şi cerinţele de calitate;
Realizarea controlului (3D şi 2D);

CERINTE

Studii superioare de Inginerie mecanica finalizate;
Bune calităţi comunicative şi integrare în colectiv;
Cunoştinţe avansate de utilizare a instrumentelor de proiectare CAD (CATIA V5/Creo)
Experienţa în domeniu de minim 1-2 ani;
Suntem în căutarea unei persoane ce prezintă rigurozitate, iniţiativa, punctualitate cu simţ de răspundere.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv compus din salariu net, tichete de masă, bonusuri;
- Creșterea numărului de zile de concediu în funcție de vechimea în companie;
- Abonament medical business;
- Formări în țară și în străinătate;

Prin sucursalele din București și Brașov, oferim întregul nostru suport clienților aflați în întregirea echipelor interne, fie pentru zona de white collar - personal de birou, fie pentru cea de blue collar - echipe de muncitori, personal producție, logistică, etc.