Inginer Proiectant in domeniu Mecanic

AUTOMATICA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Raspunde de confidentialitatea asupra documentelor de lucru precum si de respectarea si aplicarea prevederilor din Manualul Calitatii MAC-ISO-CNE-01.
Raspunde de cunoasterea, insusirea si aplicarea legislatiei la zi in domeniul sau de activitate.

Atributii
-Analiza temelor de cercetare, proiectare, programare primite;
-Elaborarea proiectelor tehnice si de execu¿ie pentru produsele specifice;
-Intocmirea documentatiei de executie si completarea cu elemente necesare introducerii in fabricatie a proiectelor elaborate de alte unitati de cercetare;
-Elaborarea specificatiilor tehnice, ce contin toate condi¿iile tehnice de calitate, construc¿ie, func¿ionale ¿i de fiabilitate, regulile ¿i metodele de verificare a calit¿¿ii, prescrip¿iile speciale de ambalare specifice condi¿iilor de clim¿ ¿i mediu;
- Elaborarea caietelor de sarcini ce vor cuprinde conditiile tehnice de calitate, constructie, functionalitate si fiabilitate, a regulilor si metodelor de verificare a calitatii;
-Urmareste imbunatatirea calitatii in procesul de productie prin elaborarea analizei diagnosic a produselor;
-Asigurarea asistentei tehnologice in timpul desfasurarii procesul de productie;
-Participa la elaborarea documentatiei si omologarea produselor si procedeelor tehnologice noi;
-Furnizeaza date tehnice necesare in vederea dotarii cu utilaje noi si participa la punerea lor in functiune.

CERINTE

- Absolvent invatamant superior tehnic, profil mecanic.
- Experienta anterioara in domeniu constituie un avantaj.
- Disponibilitatea pentru lucru in echipa si interes pentru perfectionare.
- Intelegerea efectelor economice ale proiectarii.
- Cunoastinte bune de limba engleza si operare PC.
- Cunoasterea unui soft de proiectare AUTOCAD, SOLIDWORKS;
- Programare CNC

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant, tichete de masa.
- Oportunitate de dezvoltare a carierei – mediu de inalta tehnologie.

Proiectarea si productia echipamentelor electrotehnice de distributie de josa si medie tensiune, a echipamentelor de automatizare si confectii metalice diverse.