INGINER PROIECTANT - Electronica

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Perimetru de activitate: Electrica, Sisteme electronice.
Realizarea conceptiei si a modificarii planurilor functionale pentru perimetrele alocate.
Realizarea calculelor cerute prin diferite metode in domeniul proiectarii de cablaje pentru diferite sisteme ale automobilului.
Monitorizarea planurilor, machetelor si sintezelor impreuna cu ierarhia si/ sau furnizorii.
Analiza si interpretarea datelor obtinute precum si argumentarea concluziei, a propunerii finale.
Aplicarea procedurilor standard Renault.

CERINTE

- Studii superioare tehnice, specializare Electronica, Electrotehnica, Automatica;
- Reprezinta un avantaj cunostinte de: dezvoltare de sisteme electronice si/ sau de automatisme, proiectare asistata de calculator (Catia V4, alte software-uri specifice);
- Limba franceza si/ sau engleza – nivel de conversatie.
- Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint).

Renault Technologie Roumanie este noul centru de de inginerie Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.