INGINER PROIECTANT - DOMENIUL (AUTOMOTIVE/ENERGETIC/TRANSPORT/AERONAUTIC)

Personal Services Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem in cautarea unui Inginer Proiectant -Utilaje Mecanice, o persoana pasionata, proactiva, cu bune capacitati de organizare, ce doreste sa lucreze intr-un birou de proiectare . Clientul nostru reprezinta un grup de origine franceza, cu o prezenta internationala in continua expansiune (Franta, Maroc, USA) - specializat in servicii de inginerie, proiectare, consultanta tehnica si managementul afacerilor in procesul industrial. Prezenta pe piata romaneasca inca din anul 2000, a permis companiei crearea unei retele solide de clienti si parteneri in diverse sectoare de activitate : Aeronautica, Automobile, Naval, Feroviar, Energie. Dorim o colaborare pe termen lung si dorinta de a valorifica experienta dobandita.

Responsabilitati / Realizari

Proiectarea 2D si 3D a unor utilaje mecanice din diverse domenii (aeronautic /transport /automobile / feroviar / energie)
Realizarea dosarului de fabricatie: dimensionarea pieselor, intocmirea planurilor de ansamblu si subansambluri, realizarea nomenclatoarelor de repere
Analizarea propunerilor tehnice si al caietului de sarcini
Propunerea si alegerea solutiilor tehnice optime in concordanta cu caietul de sarcini si cerintele de calitate, respectand timpii de executie si termenele limita
Raportarea cu privire la avansarea lucrarilor : ce ramane de facut in raport cu obiectivele
Realizarea controlulului (3D si 2D)

CERINTE

Studii superioare de inginerie mecanica finalizate
Calitati de comunicare, integrare si interrelationare
Abilitati analitice
Spirit de initiativa si de echipa
Cunostinte bune de desen tehnic industrial si a unui soft de proiectare CAD, CATIA V5/CREO
Limba engleza este o conditie derizorie iar cunoasterea limbii franceze reprezinta un plus
Experienta intr-un birou de proiectare (minim 2 ani)

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv compus din salariu net, tichete de masă, bonusuri
Abonament medical business - MEDLIFE
Cursuri si training-uri în țară și în străinatate

Prin sucursalele din București și Brașov, oferim întregul nostru suport clienților aflați în întregirea echipelor interne, fie pentru zona de white collar - personal de birou, fie pentru cea de blue collar - echipe de muncitori, personal producție, logistică, etc.