Inginer ofertare decontare

RDC GENERAL CONTRACTOR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analizarea si verificarea cererilor de oferta conform proiect;
- Asigurarea documentatiei din punct de vedere tehnic;
- Intocmirea dosarului de ofertare conform cererii de oferta (inclusiv fise tehnice, declaratii de conformitate si certificate de garantie, planul calitatii, etc.);
- Verificarea si centralizarea informatiilor premergatoare redactarii ofertei;
- Intocmirea normelor locale si analiza de pret pe activitati (materiale, manopera, utilaj, transport) si incadrarea acestora in norme de deviz;
- Intocmirea listei cantitatilor de lucrari - centralizator pe investitie / obiecte / specialitati;
- Emiterea cererilor de oferte catre furnizorii de materiale, utilaje;
- Emiterea cererilor de ofertare catre subantreprenorii de specialitate, privind executia unor lucrari speciale;
- Identificarea subcontractorilor de material si manopera;
- Estimarea cheltuielilor indirecte, inclusiv pentru echipamente si personal coordonator;
- Prezentarea proiectului in fata Managementului ( total cost estimat) in vederea aprobarii;
- Elaborarea planurilor de cost si a ofertelor;
- Intocmirea documentelor de ofertare pentru participarea la licitatii: propunerea tehnica, propunerea financiara, documente de calificare;
- Sa raspunda la cererile de clarificari.

CERINTE

- Experienta in constructii - lucrari edilitare
- Studii superioare tehnice de specialitate
- 3 ani experienta pe un post similar
- Cunoasterea programelor informatice specifice domeniului - cunostinte Autocad
- Cunoasterea limbii engleze
- Cunostinte operare PC (MS Office, navigare internet, Excel )
- Capacitate de analiza si sinteza a informatiei
- Bune abilitati de relationare
- Bune abilitati de planificare si organizare
- Abilitate de a lucra atat independent cat si in echipa

S.C. RDC General ContractorS.R.L. este o companie de constructii tanara, cu capital privat romanesc, avand deja o experienta in domeniul constructiilor edilitare, civile , amenajari exterioare – platforme, drumuri.