Inginer ofertare – constructii industriale

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analizeaza impreuna cu echipa de proiect cererile de oferta din punct de vedere tehnic, economic si comercial;
- Verifica si intocmeste liste/ cantitati de lucrari si se ocupa de intocmirea comparatiei preturilor;
- Stabileste lista de materiale necesare si solicita oferte de pret;
- Elaboreaza si sustine ofertele din punct de vedere tehnic si comercial;
- Negociaza ofertele de pret pe materiale si categorii de lucrari;
- Colaboreaza cu echipa de proiect si participa la discutii tehnico-economice cu beneficiarul pentru stabilirea concordantelor dintre caietul de sarcini si ofertele primite in vederea intocmirii unei oferte cat mai corecte;
- Se deplaseaza pe santier atunci cand este cazul pentru a vedea concret situatia din teren
- Urmareste respectarea proiectului intocmit din punct de vedere tehnic: detalii de executie, planuri si adaptarea lor la situatiile actuale cerute
- Intocmeste rapoarte de lucru cerute de managementul firmei;
- Participa la intocmirea cartii tehnice.

CERINTE

- Peste 2 ani experienta pe un post similar
- Absolvent /(a) al facultatii de constructii civile si industriale
- Cunostinte de limba engleza; germana reprezinta un avantaj
- Experienta in ofertarea sau proiectarea structurilor metalice si halelor industriale este obligatorie
- Intocmirea documentatiei tehnice necesare: planimetrie, detalii de executie, calcul static
- Programe utilizate: AutoCad si Ms Office;
- Bune abilitati de organizare, comunicare, analiza si sintetizare a informatiilor.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/