INGINER MECANIC

SC AXA SERVICE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:

-Responsabil cu intretinerea, reparatia si montajul macaralelor . De asemenea acorda asistenta tehnica pentru clienti prin diagnosticarea problemelor mecanice, hidraulice, realizeaza configurari de echipamente, conform cartiilor tehnice

CERINTE

Cerinte:
-o buna cunoastere a notiunilor de baza studiate in facultate referitoare la sisteme hidraulice si mecanice

-studii de natura tehnica, foarte bune cunostinte de mecanica si hidraulica si este familiarizat --cunotiunile de baza in domeniul calculatoarelor(word, excel, mail, internet, programe dedicate de diagnosticare).
-Cunostinte de limba engleza
-Carnet de conducere: categoria B.
-Persoana organizata, responsabila, capabila sa lucreze cu termene limita si dornica de stabilitate.
-Persoana dispusa la delegatii pe santiere/inafara orasului pentru lucrarile aferente montajului./demontajul/service-ului utilajelor de ridicat, care sa fie dispusa sa efectueze activitati practice in timpul lucrarilor pe perioda invatarii si acumularii de cunostinte

AXA SERVICE activeaza pe piata romaneasca din anul 1994, fiind autorizata ISCIR din anul 1996. In vederea satisfacerii nevoilor partenerilor nostri oferim urmatoarele servicii:
- montare/demontare, telescopare si confectionare ancoraj pentru macarale turn
- reparatii poduri rulante; macarale portal < 350t; macarale pivotante < 12,5t si macarale turn
- montaj/asamblare constructii metalice
Cu peste 15 ani de experienta, suntem specializati in urmatoarele domenii:
- confectionare tablouri electrice si automatizari
- montaj invertor de frecventa pentru reglajul turatiei la motoarele trifazate de curent alternativ
- adaptare radiocomenzi pentru macarale turn si poduri rulante