INGINER INTEGRARE PANOURI ELECTRICE - PROFIL MECANIC

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Elaborare si urmarire tehnologii:
¿ Elaborare proceduri de lucru, implementarea, uramrirea si modificarea acestora dupa caz;
¿ Proiectare tehnologica ¿ echipamente pentru auto-dotare;
¿ Urmarirea furnizorilor din punct de vedere tehnologii de fabricatie si armonizarea tehnologiilor.
Imbunatatire procese:
¿ Reducere costuri prin optimizarea solutiilor de proiectare cu pastrarea nivelului de calitate.
¿ Imbunatatirea proceselor prin metodologia 6 Sigma; elaborarea de proiecte.
Monitorizare liste de materiale:
¿ Monitorizarea consumurilor si intocmirea listelor de lipsuri; identificarea materialelor/componentelor care sunt identice.
Urmarirea productiei:
¿ Monitorizare fabricatie si asistenta tehnica productie asamblare ¿ montaj echipamente mecanice/electrice.

CERINTE

Studii superioare tehnice, profil MECANIC, eventual colegiu ( subinginer ).
Experienta minim 2 ani pe o pozitie similara.
Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu, eventual franceza.
Persoana enegica, proactive, disponibila la efort si la deplasari.
Cunostinte PC: MS Office ¿ Word, Excel, Outlook, Internet, Auto-CAD.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrare echipamente electrice de joasa tensiune pentru:
- Camere de comanda containerizate si subansambluri functionale de proces pentru turbine de gaz cu puteri intre 40-220MW;
- Grupuri containerizate motor/generator cu puteri pina la 3.7MW;
- Cabine prefabricate de control electric si electronic pentru platforme petroliere si petrochimie
Realizare panouri de:
- Distributie de joasa tensiune CA si/sau CC si control;
- Protectie si excitatie generator.