Inginer Devizist

AllJobs4All

Job expirat

RESPONSABILITATI

Interpretarea corecta a datelor furnizate de listele de cantitati si corelarea acestora cu proiectul;
Intocmirea devizelor pentru proiectele din cadrul VPH
Intocmirea documentatiei pentru licitatie (documente de calificare, propunere tehnica, propunere financiara);
Intocmirea devizelor oferta pentru participarea la licitatiile publice si private, cat si in cadrul cererilor de oferta;
Intocmirea situatiilor de lucrari.

CERINTE

Absolvent studii superioare tehnice (constructii / inginerie economica).
Minim 3 ani experienta in intocmirea devizelor.
Minim 3 ani experienta in intocmirea documentatiilor de ofertare pentru licitatii publice si private.
Experienta in ofertarea lucrarilor in soft-ofertare / devize /decontari – Windev (experienta utilizare program minim 3 ani). Cunoasterea altor programe reprezinta un avantaj.
Cunoasterea de tehnologii specifice pentru activitati de constructii (de la structuri la finisaje);
Cunoasterea normelor de deviz;
Cunoasterea legislatiei in domeniul constructiilor si al licitatiilor;
Cunostinte de Autocad si Office (Word, Excel);
Persoana organizata, responsabila, orientata catre obtinerea de performante;
Abilitati de comunicare si lucru in echipa.
Dorinta de invatare si dezvoltare profesionala;
Gandire analitica;
Abilitati de rezolvare a problemelor;
Abordare pozitiva a sarcinilor de lucru;
Integritate, onestitate;
Capacitate de lucru orientata spre respectarea termenelor limita;
Sociabilitate, capacitate de lucru in echipa;
Flexibilitate.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionist si dinamic;
Posibilitate de afirmare si acces la o gama larga de proiecte, atat din punct de vedere al diversitatii cat si din punct de vedere al complexitatii.

AllJobs4All, membru al Outsourcing 4 All a luat nastere pentru a veni in intampinarea necesitatilor de resurse umane ale clientilor nostri. Scopul nostru este de a aduce o perspectiva inovatoare in abordarea proceselor de Recrutare si Selectie, Evaluare, Motivare, Diagnoza Organizationala si Consiliere in Cariera, de a sustine si incuraja companiile in utilizarea optima a elementelor de Management al Resurselor Umane.

Proiectam, planificam si construim cariere de succes, pentru oameni de succes, in organizatii de succes, prin simplul fapt ca avem rabdarea, inteligenta si tenacitatea de a descoperi potentiale si a le orienta adecvat! (mai multe detalii pe www.alljobs4all.ro)