INGINER CONSTRUCTOR

Media Market

Job expirat

RESPONSABILITATI

Premergatoare inceperii executiei lucrarilor :
- Preia la inceputul fiecarei lucrari, studiaza si isi insuseste contractul cu beneficiarul, proiectul de executie, caietul de sarcini, detaliile tehnice (piese scrise si desenate), graficul de executie, etc
- Verifica existenta si conformitatea cu cerintele legale a tuturor documentelelor necesare inceperii si continuarii lucrarilor, inclusiv a celor puse la dispozitie de subcontractori si / sau beneficiar ( de ex. autorizatia de construire eliberata in conditiile legii si numai pe baza si in conformitate cu proiecte verificate de specialisti atesta?i, avize, acorduri etc.) ;
- Studiaza amplasamentul si participa la organizarea de santier conform planului de organizare santier (marcare, dotare, racordare utilitati, asigurarea pazei, imprejmuirea santierului, amplasarea depozitului de materiale, amplasarea baracilor, a zonelor de depozitare a deseurilor etc) ;
- Verifica daca beneficiarul a instiintat in scris Inspectoratul de Stat in Constructii cu privire la inceperea lucrarilor pentru fiecare obiectiv de constructii;

Dupa inceperea executiei lucrarilor, cu caracter tehnic :
- Participa la lucrarile de trasare si de verificare a cotei de fundare si a naturii terenului de fundare;
- Urmareste si asigura in executia lucrarilor, respectarea proiectelor ?i a detaliilor de execu?ie pentru realizarea nivelului de calitate corespunzator cerintelor esentiale;
- Urmareste si asigura conform contractelor de executie incheiate, efectuarea remedierilor, defectelor calitative aparute in perioada de executie, cat si in perioada de garantie conform contractelor de executie incheiate;

Dupa inceperea executiei lucrarilor- cu caracter organizatoric si operativ:
- Organizeaza, coordoneaza, supravegheaza si raspunde de executia lucrarilor de constructii-montaj, conform contractului, proiectului de executie, detaliilor tehnice, caietului de sarcini si programului de control al calitatii si reglementarilor specifice in vigoare;
- Urmareste executia lucrarilor din santier, din punct de vedere cantitativ si calitativ si ia masuri pentru corectarea fiecarei probleme aparute;
- Verifica realitatea, oportunitatea si corectitudinea cererilor de aprovizionare intocmite, cunoscand ca orice neconformitate / intarziere va conduce la marirea duratei de executie si implicit la costuri suplimentare; In acest sens trebuie sa cunoasca in detaliu graficul de executie al lucrarilor si sa comande toate materialele, utilajele, echipamentele necesare in timp util astfel incat sa nu se creeze intarzieri in executie datorate lipsei acestora;
- Se asigura de existenta in santier si de transmiterea catre personalul tehnic de executie a procedurilor tehnice de executie si a instructiunile de lucru elaborate si vizate de CQ/RTE;
- Repartizeaza zonele de lucru subantreprenorilor si formatiilor de lucru proprii si asigura intocmirea inregistrarilor referitoare la predarea primirea fronturilor de lucru intre executanti ;
- Participa la procesul de evaluare / reevaluare a subantreprenorilor furnizand datele necesare reevaluarii acestora ;
- Gestioneaza toate documentele si inregistrarile in cadrul santierului conform procedurilor aplicabile ;
- Completeaza zilnic jurnalul de santier;
- Tine la zi condica de betoane ;
- Completeaza la zi toata documentatia de santier;
- Asigura pregatirea documentelor / inregistrarilor si predarea lor in vederea completarii cartii tehnice a constructiilor;
- Asigura implementarea, mentinerea si imbunatatirea eficacitatii Sistemului de mnagement al Calitatii in aria sa de responsabilitate;

CERINTE

Pentru ocuparea acestui post CERINTELE sunt:
- Absolvent studii superioare, SPECIALIZAREA CONSTRUCTII;
- Experienta minim 3 ani in executie lucrari montaj si 1 an pe o pozitie similara coordonare santier constructii civile si industriale.
- Permis auto categoria B cu experienta;
- Avantaj cunostinte PC : Ms. Office, Internet.

Candidatul ideal trebuie sa aiba spirit de echipa, sa fie ordonat, loial, onest si punctual. Rezistent la stres, spirit analitic.

BENEFICII OFERITE

- Salariul mediu NET lunar este 1200 EURO. In perioada de proba salariul fix este 900 EURO. Se bonificatii in functie de realizari.
- Se ofera auto la dispozitie, telefon.
- Program de lucru L-V, 7.30-17.30.
- Exista posibilitati de promovare.
- Perioada de proba este de 3 luni
- Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca.

Companie Resurse Umane cu obiect de activitate : Recrutare Selectie personal si Consultanta in Domeniul Managementului Resurselor Umane.

Clientul nostru are ca obiect de activitate CONSTRUCTII CIVILE SI INDUSTRIALE.
Locatia punctului de lucru este in Bucuresti, sectorul 3.

Modalitate de inscriere:

VA RUGAM SA CITITI CU ATENTIE CONTINUTUL ANUNTULUI deoarece:
- SELECTIA ARE LOC PE BAZA DE INTERVIU DIRECT;
- APLICATIILE PE INTERNET SUNT INSUFICIENTE;
- PENTRU INSCRIEREA LA INTERVIUL DE SELECTIE se poate suna zilnic intre orele 9-17, la telefon 327.66.55 sau 327.79.79

PENTRU A PRIMI PRIN E-MAIL PREZENTAREA CELOR MAI NOI POZITII VA INVITAM SA VA INSCRIETI PE SITE-UL www.mediamarket.ro