INGINER CONSTRUCTOR

Media Market

Job expirat

RESPONSABILITATI

PENTRU A PRIMI PRIN E-MAIL PREZENTAREA CELOR MAI NOI POZITII VA INVITAM SA VA INSCRIETI PE SITE-UL www.mediamarket.ro

Descrierea postului:

VA RUGAM SA CITITI CU ATENTIE CONTINUTUL ANUNTULUI deoarece:
- SELECTIA ARE LOC PE BAZA DE INTERVIU DIRECT;
- APLICATIILE PE INTERNET SUNT INSUFICIENTE!!!
In consecinta, va asteptam sa efectuati o programare pentru sustinerea interviului la telefon:327.66.55 sau 327.79.79; in fiecare zi intre orele 9:00 si 17:00.

SARCINI SI ATRIBUTII:
Premergatoare inceperii executiei lucrarilor :
- Preia la inceputul fiecarei lucrari, studiaza si isi insuseste contractul cu beneficiarul, proiectul de executie, caietul de sarcini, detaliile tehnice (piese scrise si desenate), graficul de executie, etc
- Sesizeaza investitorul asupra eventualelor neconformitati si neconcordante constatate în proiecte, in vederea solutionarii ;
- Verifica existenta si conformitatea cu cerintele legale a tuturor documentelelor necesare inceperii si continuarii lucrarilor, inclusiv a celor puse la dispozitie de subcontractori si / sau beneficiar ( de ex. autorizatia de construire eliberata in conditiile legii si numai pe baza si in conformitate cu proiecte verificate de specialisti atesta¿i, avize, acorduri etc.) ;
- Preia amplasamentul de la beneficiar pe baza de proces verbal de predare-primire amplasament ;
- Studiaza amplasamentul si participa la organizarea de santier conform planului de organizare santier (marcare, dotare, racordare utilitati, asigurarea pazei, imprejmuirea santierului, amplasarea depozitului de materiale, amplasarea baracilor, a zonelor de depozitare a deseurilor etc) ;
- Verifica daca beneficiarul a instiintat in scris Inspectoratul de Stat in Constructii cu privire la inceperea lucrarilor pentru fiecare obiectiv de constructii;
- Preia, studiaza si isi insuseste contractele incheiate cu subantreprenorii de lucrari ;

Dupa inceperea executiei lucrarilor, cu caracter tehnic :
- Participa la lucrarile de trasare si de verificare a cotei de fundare si a naturii terenului de undare;
- Convoaca factorii care trebuie s¿ participe la verificarea lucr¿rilor ajunse în faze determinante ale execu¿iei ¿i asigura condi¿iile necesare efectu¿rii acestora, în scopul ob¿inerii acordului de continuare a lucr¿rilor;
- Mentine evidenta modificarilor documentatiei de executie si informeaza personalul de specialitate din subordine si subantreprenorii referitor la acestea ;
- Solutioneaza neconformit¿¿ile, defectele ¿i neconcordan¿ele ap¿rute în fazele de execu¿ie, numai pe baza solu¿iilor stabilite de proiectant cu acordul investitorului;
- Asigura utilizarea în execu¿ia lucr¿rilor numai a produselor ¿i a procedeelor prev¿zute în proiect, certificate sau pentru care exist¿ agremente tehnice, care conduc la realizarea cerin¿elor esen¿iale, precum ¿i gestionarea probelor-martor; înlocuirea produselor ¿i a procedeelor prev¿zute în proiect cu altele care îndeplinesc condi¿iile precizate ¿i numai pe baza solu¿iilor stabilite de proiectan¿i cu acordul investitorului;
- Urmareste si asigura in executia lucrarilor, respectarea proiectelor ¿i a detaliilor de execu¿ie pentru realizarea nivelului de calitate corespunz¿tor cerin¿elor esen¿iale;
- Sesizeaza, în termen de 24 de ore, Inspec¿ia de stat în construc¿ii in cazul producerii unor accidente tehnice în timpul execu¿iei lucr¿rilor;
- Asigura supunerea la recep¿ie numai a construc¿iilor care corespund cerin¿elor esen¿iale de calitate ¿i pentru care a predat investitorului documentele necesare întocmirii c¿r¿ii tehnice a construc¿iei;
- Asigura aducerea la îndeplinire, la termenele stabilite, a m¿surilor dispuse prin actele de control sau prin documentele de recep¿ie a lucr¿rilor de construc¿ii;

CERINTE

Pentru ocuparea acestui post CERINTELE sunt:

-Absolvent studii superioare, SPECIALIZAREA CONSTRUCTII;
- Experienta minim 3 ani in executie lucrari montaj si 1 an pe o pozitie similara coordonare santier constructii civile si industriale.
-Permis auto categoria B cu experienta;
- Avantaj cunostinte PC : Ms. Office, Internet.

Candidatul ideal trebuie sa aiba spirit de echipa, sa fie ordonat, loial, onest si punctual. Rezistent la stres, spirit analitic.

BENEFICII OFERITE

- Salariul mediu NET lunar este 1000 EURO. In perioada de proba salariul fix este 800 EURO. Se bonificatii in functie de realizari.
- Se ofera auto la dispozitie, telefon.
- Program de lucru L-V, 7.30-17.30.
- Exista posibilitati de promovare.
- Perioada de proba este de 3 luni
- Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca.

Human Resources Agency - Consultanta in domeniul Managementului Resurselor Umane, head hunting, proiectarea si dezvoltarea carierei, testare si evaluare psihologica.
POSTURILE DISPONIBILE VA SUNT PREZENTATE DACA ACCESATI www.mediamarket.ro