Inginer Constructor

Selca S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Organizeaza santierul;
• Identifica si selecteaza colaboratorii/ subantreprenorii si seteaza pentru activitatea acestora termenele limita de predare precum si standardele de calitate asteptate.
• Intocmeste un program si plan de executie a lucrarilor;

• Analizeaza si monitorizeaza saptamanal:
- graficele de lucrari;
- planurile de actiune stabilite in vederea diferitelor probleme ce pot sa apara;
- planul de aprovizionare;
- programul de lucru.

• Analizeaza normele de consum, stabileste fisele limita de material si necesarul de manopera pentru fiecare reper, in asa fel incat sa mentina costurile lucrarilor in bugetele alocate.
• Raspunde de respectarea proiectelor de lucrari si de incadrarea in termenele de predare stabilite;
• Raspunde de gestionarea bunurilor materiale, utilaje, forta de munca din dotarea obiectivului repartizat;
• Evalueaza si supervizeaza calitatea lucrarilor;

CERINTE

Profil personal:
• Responsabil, implicat, pasionat de domeniul constructiilor ;
• Capabil sa gestioneze situatii dificile; reuseste sa isi adapteze stilul de lucru si activitatile in functie de constrangerile ce pot interveni.
• Capacitate de analiza ; identifica „la cald” cauzele problemelor, identifica solutii alternative, decide planul de actiune si il implementeaza.
• Dinamic, entuziast, pro-activ, orientat catre solutii, catre rezultat;

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant
- posibilitati de avansare in cadrul firmei

Compania Selca S.A, infiintata in anul 1991, efectueaza proiectare constructii civile si industriale. Firma are o echipa de 250 angajati si o experienta indelungata pe piata din Romania.
Toate produsele si serviciile companiei sunt controlate si evaluate dupa un plan stabilit anterior. Selca S.A se preocupa de instruirea continua a personalului, pentru a fi mereu la curent cu tot ce e nou si pentru a fi mereu pregatit in fata provocarilor.