HSE Coordinator

Petrolvalves

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal

Experienta si Cunostinte in domeniul SSM si PSI

Cunostinte de operare calculator

Abilitati de comunicare

Flexibilitate

Spirit de echipa, simtul raspunderii

Disponibilitate pentru deplasari

CERINTE

Descrierea jobului

Identificarea pericolelor şi evaluarea riscurilor pentru fiecare componentă a sistemului de muncă, respectiv executant, sarcină de muncă, mijloace de muncă/ echipamente de muncă şi mediul de muncă pe locuri de muncă/posturi de lucru;

Elaborarea, indeplinirea, monitorizarea si actualizarea planului de prevenire si protectie;

Elaborarea de instructiuni proprii pentru completarea si/sau aplicarea reglementarilor de securitate si sanatate in munca, tinand seama de particularitatile activitatilor si ale unitatii/intreprinderii, precum si ale locurilor de munca/posturilor de lucru, si difuzarea acestora in intreprindere si/sau unitate numai dupa ce au fost aprobate de catre angajator;

Propunerea atribuţiilor şi răspunderilor în domeniul securităţii şi sănătăţii în muncă, ce revin lucrătorilor, corespunzător funcţiilor exercitate, care se consemnează în fişa postului, cu aprobarea angajatorului;

Verificarea insusirii si aplicarii de catre toti lucratorii a masurilor prevazute in planul de prevenire si protectie, a instructiunilor proprii, precum si a atributiilor si responsabilitatilor ce le revin in domeniul securitatii si sanatatii in munca stabilite prin fisa postului;

Intocmirea unui necesar de documentaţii cu caracter tehnic de informare şi instruire a lucrătorilor în domeniul securităţii şi sănătăţii în muncă;

Elaborarea tematicii pentru toate fazele de instruire, stabilirea, in scris, a periodicitatii instruirii adecvate pentru fiecare loc de munca in instructiunile proprii, asigurarea informarii si instruirii lucratorilor in domeniul securitatii si sanatatii in munca si verificarea insusirii si aplicarii de catre lucratori a informatiilor primite;

Asigurarea întocmirii planului de acţiune în caz de pericol grav şi iminent, conform prevederilor art. 101-107, şi asigurarea ca toţi lucrătorii să fie instruiţi pentru aplicarea lui;

Intocmirea planului de interventie;

Monitorizarea si stingerea incendiilor;

Inspectii la locurile de munca;

Comunicarea cu autoritatile.

Cerinte

Curs inspector SSM (80 ore)

Curs Cadru Tehnic PSI (80 ore)

Curs Inspector Protectie Civila

Curs Manager Mediu

Curs Evaluator de Riscuri

Curs Coordonator Santiere Temporare si Mobile

Permis auto Categoria B

Furnizare de echipament pentru industria energetica si petrochimica si recrutare si plasare de forta de munca pentru proiecte internationale.