HR Specialist

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Participa la stabilirea impreuna cu directorii de departament a necesarului de resurse umane pentru atingerea planului de afacere anual;
• Participa la organizarea şi coordonarea întregului proces de recrutare şi selecţie de personal pentru posturile vacante ce ii sunt alocate;
• Gestioneaza, impreuna cu HR specialistul pe zona administrativa, procesul de angajare al persoanelor selectate;
• Planifică şi coordonează procesul de inductie al noilor angajati pentru a facilita integrarea acestora în organizaţie, urmărind evoluţia lor din punct de vedere a performanţelor profesionale şi al adaptabilitatii acestora la cerinţele companiei;
• Participa la elaborarea programelor de instruire anuale conform solicitărilor şefilor de compartimente şi răspunde de organizarea cursurilor de perfecţionare interne si externe;
• Participa la realizarea si implementarea in colaborare cu directorii de department a sistemelor de evaluare si bonificare a performanţelor profesionale ale angajaţilor;
• Reactualizeaza fişele de post (ori de cate ori este nevoie);
• Participa la elaborarea procedurilor de lucru privind principalele activităţi de resurse umane şi se asigură de respectarea acestora de către întreg personalul;
• Implementeaza, alaturi de ceilalti membrii ai departamentului,planul intern de comunicare;
• Actualizeaza informatiile HR pe portalul intern;
• Participa la targuri de joburi si reprezinta compania la diverse alte evenimente.

CERINTE

• Experienta anterioara in gestionarea proceselor de recrutare 360, preferabil posturi tehnice (entry, middle, senior in zona de executie/specialisti si middle management) de minim 1 an;
• Foarte bune abilitati de comunicare si relationare;
• Studii universitare;
• Cursuri/diplome/certificari in domeniul HR (reprezinta un avantaj);
• Cunostinte limba engleza - nivel avansat;
• Cunostinte bune de operare PC ( World, Excel);
• Capacitatea de a actiona individual, precum si de a lucra în echipă;
• Orientare către rezultate si oferirea de solutii de inalta calitate;
• Dezvoltare profesionala continuă;
• Abilităţi de negociere si inter-relaţionare.

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).